Huobi Earn Nasıl Kullanılır, Faiz Getirisi Nasıl Hesaplanır?

Huobi earn, kullanıcıların varlıklarını ellerinde tutarak herhangi bir işlem yapmalarına gerek kalmadan para kazanacakları bir alandır.

Dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından biri olan Huobi, kullanıcılarına farklı ticaret türleri sağlayarak para kazanmayı kolaylaştırıyor. Bu ticaret türlerinden biri olan Huobi earn ile uyurken bile para kazanabilirsiniz.

Huobi Earn Nasıl Kullanılır?

Huobi Earn ile pasif gelir elde etmek son derece kolay bir işlemdir. Aşağıdaki adımları takip ederek earna giriş yaparak para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

1- Huobi Global hesabınıza giriş yapın. (Huobi hesabınız yoksa ücretsiz kayıt için tıklayın)

2- Üst menüde bulunan Finans Hizmetleri sekmesi altında Huobi Earn butonuna tıklayın. Mobil uygulama kullanıyorsanız Ana sayfada bulunan Huobi Earn butonuna dokunun.

Huobi earn katılım

2- Staking etmek istediğiniz coini seçin, bunu yaparken esnek mi sabit earn olacağını seçin.

Huobi earn katılım

3- Stake etmek istediğiniz coini seçin ve transfer edin.

4- Huobi Earn şartlarını okuyun ve kabul edin.

5- “Katıl” butonuna tıklayarak pasif gelir elde etmeye başlayın.

Huobi earn katılım

Huobi Earn Nedir?

Kullanıcıların varlıklarını elinde tutarak, varlıklarını yönetebilecekleri bir alan olan earn ile varlıklarınızın tamamını ya da bir kısmını esnek ve sabit kazanımlara aktararak YGO kazanmanızı sağlayan bir ticaret türüdür.

Sabit Kazanım Nedir?

Sabit kazanımlar, YGO “Yatırımın Geri Dönüş Oranı” kazanmak için Huobi’nin kullanıcılarına sunduğu bir earn hizmetidir. Bu hizmette, belirlenen süreler içerisinde kilitlediğiniz varlıkları satmadan beklersiniz. Esnek kazanımlara göre daha yüksek YGO kazandıran sabit kazanım hesabına varlık transferi yapmadan önce mutlaka tarihlerine dikkat etmeniz gerekir.

Esnek Kazanım Nedir?

Esnek kazanım, sabit kazanımdan daha farklı bir mantıkla çalışır. Esnek kazanımda herhangi bir tarih vadesi olmadan YGO kazanabilirsiniz. Ancak sabit kazanıma göre esnek kazanımın kazancı daha azdır.

Esnek Kazanım Nasıl Hesaplanır?

Esnek kazanım, yukarıda da belirttiğimiz gibi herhangi bir vadesi olmayan, dilediğiniz zaman çıkabileceğiniz earn türüdür. Ancak esnek kazanımda YGO miktarı daha azdır, işlem yaparken buna dikkat etmeniz gerekir.

Esnek kazanımlarda, faiz getirileri bir gün sonra hesaba yansır. Ancak istediğiniz zaman ayrılabileceğiniz bir yatırım türü olmasına karşın varlıklarınızı geri çektiğiniz gün, faiz hesaplama süresine dahil edilmez. Huobi Earn’da her gün 19:00 – 20:00 saatleri arasında bakiye aktarımı sistem bakımı gerçekleştirilmektedir. Bu saatler içerisinde iade desteklenmemektedir.

Earn Otomatik Katılım İşlevi Nedir?

Kripto para ticareti ile ilgili farklı ticaret ürünleri sunan Huobi earn ile uyurken bile para kazanmayı sağlıyor. Earn otomatik katılım işlemi, yukarıda saydığımız işlem türlerinden farklı değildir. Sadece belirlediğiniz coinler/token saati geldiğinde otomatik katılım işlevine alınır ve kazancınız da yukarıda bahsettiğimiz şekilde hesaplanır.

Earn Yatırımında Fiyatların Düşmesi Kazancı Etkiler mi?

Yatırımcılar arasında “uyurken para kazanma” modeli olarak da bilinen earn, fiyat hareketlerinden bağımsız bir şekilde ilerlemektedir. Çünkü earna aktardığınız varlıklarınızı aslında siz borç olarak başka kullanıcılara veriyorsunuz. Huobi vadeli işlem açan kullanıcıların kaldıraç oranını belirlerken aldıkları borçlar, aslında earn yatırımı yapan kullanıcıların varlıklarından alınmaktadır. Her ne kadar siz bunu görmeseniz de sistem bu şekilde ilerler. Dolayısıyla fiyatların düşmesi ya da yükselmesi, günlük faiz getirinizi etkilemez.

Huobi earn yatırımı yapmanın aslında en güzel yönü de budur. Çünkü piyasanın düşüş ya da yükseliş trendinden olması sizin kazancınızdan hiçbir şey eksiltmez veya arttırmaz. Sabit kazanımda süresinin olması belki bir dezavantaj olarak görülse de esnek kazanımda böyle bir durum da söz konusu değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here