Gate.io Güvenilir mi, Diğer Borsalardan Farklı Kılan 6 Özelliği

Gate.io kripto para borsası, son yıllarda Türk yatırımcılarının da üzerinde sıklıkla durdukları bir platformdur. Platform, sunduğu özellikleri ile kullanıcılarına güven veren bir borsa olsa da kripto para yatırımında deneyimsiz olan kullanıcılar, Gate.io güvenilir mi sorusunu sıklıkla sormaktadır.

En iyi kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io, işlemlerin kısa sürede gerçekleştirildiği, donma ve kasılma gibi işlemlerin yaşanmadığı bir platformdur. 7/24 güvenlik departmanın aktif şekilde siber saldırılara karşı koruduğu borsa, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye getirmek için gerekli çalışmaları sürekli olarak yapan bir platformdur.

Gate.io İncelemesi 2022 – Artı & Eksileri

✅ İşlem hacmi yüksek
✅ Üst düzey güvenlik
✅ Mail ve canlı destek
✅ Yeni çıkan tokenler
✅ Vadeli işlem, spot işlem, kripto kredileri
❌ Türkçe canlı destek

Not: Gate.io haftalık ortalama 3 milyon ziyaretçi kitlesine sahip en iyi kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Gate.io Güvenilir mi?

Gate.io Cryptocurrency Exchange Ranking (CER) tarafından 2020’de en güvenilir borsa seçilmiştir. Hack ve benzeri saldırılar için üstün güvenlik korumaları sağlayan Gate.io borsası son derece güvenilirdir.

Gate.io’yu güvenilir kılan birçok özelliği vardır ancak temel olarak kullanıcısına sunduğu 6 özellik, borsanın güven kazanmasını etkileyen en önemli özelliklerindendir. İşte o özellikler.

  1. Güvenlik Önlemleri: Gate.io güvenilir mi sorusuna cevap vermek için belki de üzerinde en çok durulması gereken konu, borsanın aldığı güvenlik önlemleridir. Güçlü hesap koruması sunan platform, kullanıcılarına ayrı ve farklı hesap ve fon şifresi sunuyor. Hesap girişi yapılması tek başına varlıklarınızı çekmeleri için yeterli değil, aynı zamanda fon şifresinin bilinmesi, mail adresinizin şifreleri ile 2FA doğrulama kodunuza da erişmiş olmaları gerekiyor.
  2. Müşteri Desteği: Müşteri desteği de bir borsanın güvenilir olup olmadığını anlamak için bakılması ve üzerinde durulması gereken önemli bir özelliktir. Gate.io iletişim bilgileri, güncel olup kullanıcıların yaşadıkları sorunların çözülmesi amacı ile kurulmuş hesaplardır. Bunu yanı sıra Twitter, Facebook, Medium, Instagram gibi sosyal medya hesaplarında da aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Gate.io bu yönüyle de güvenirliğini kanıtlayan bir borsadır.
  3. Düşük Ücretler: Gate io’yu diğer borsalardan ayıran en büyük özelliklerinden biri de düşük komisyon ücretleridir. İlk basamakta tüm işlem çiftleri için yüzde 0,2 komisyon ücreti uygulayan Gate.io 30 günlük kullanım süresi sonucunda işlem hacmi ve kullanıcının tuttuğu Gate Token (GT) miktarına göre bu oran yüzde 0,055 dolaylarına kadar düşebiliyor.
  4. Transfer Limitleri: Gate.io para yatırma konusunda kullanıcısına herhangi bir limit koymuyor. Ancak para çekme konusunda bazı sınırlamalar getirilmiş. KYC doğrulaması yapan kullanıcılarla yapmayan kullanıcılar arasında bir fark oluşuyor. Genel olarak Bitcoin için günlük çekme limiti 100 BTC, ERC-20 tabanlı USDT için ise 100,000 USDT. ETH’de ise bu rakam 3000 ETH çekme limiti bulunmaktadır. Diğer borsalarla kıyaslandığında bu rakamın da iyi olduğunu söyleyebiliriz.
  5. İşlem Çiftleri: İşlem çiftleri açısından zengin olan bir borsa, belli bir seviyeyi kat etmiş anlamına gelir. Gate.io işlem çiftleri konusunda son derece geniş bir alana sahiptir. BTC, USDT, USDC, TUSD ve ETH işlem çiftleri ile işlem yapılabilmektedir. USD piyasalarında 287 varlık listelenirken BTC’de 73, ETH’de ise 182 varlık listeleniyor ve listeler her geçen gün güncellenerek daha fazla altcoin ile işlem yapma olanağı doğuyor.
  6. Ticaret Türleri: Gate.io’nun kullanıcılarına sunduğu; spot işlem, vadeli işlem, kaldıraçlı token işlemleri gibi geleneksel hizmetler ve buna ek olarak finans bölümünden sunduğu; HODL Et & Kazan, kripto kredisi, marj borç alma, cloud mining gibi ticaret türleri sunan bir borsadır. Bu da borsanın diğer platformlardan daha farklı bir yere sahip olmasını etkiliyor.
Gate.io Spot İşlem Nasıl Yapılır? Gate.io Vadeli İşlem Nasıl Yapılır?

Gate.io Kullanıcı Deneyimi

Güvenilir yönleriyle kullanıcıların güvenini kazanmayı başaran Gate.io kullanıcı deneyimi açısından da en iyi kripto borsasıdır. Aşağıdaki görselden borsanın kullanıcı deneyimini değerlendirebilirsiniz.

Gate.io kullanıcı deneyimi

Gate.io Tarihi ve Kurucusu

Bir borsa hakkında inceleme yaparken arkasındaki isimleri de önemsemek gerekir. Çünkü borsaların kurucuları ve CEO’ları aynı zamanda borsanın reklam yüzü kadar etkilidir.  Bu anlamda Gate.io neden güvenilirdir sorusuna yanıt verirken arkasındaki ismi ve tarihi sürecini de değerlendirme gerekir.

Çinli iş adamı olan Lin Han tarafından kurulan Gate.io, 2013 yılında 2015 yılına kadar “bter.com” olarak isimlendiriliyordu. Bu dönemde uğradığı hack saldırısı sonucunda 7 bin BTC zarara uğratıldı. Tabi ki bu durum, yeni bir borsa için ciddi anlamda bir risk ve zarar demekti. Lin Han, borsa platformunu kapatmak yerine yeni bir isimle, yeniden başlangıç yapmayı tercih etti ve 2015 yılından itibaren “Gate.io” olarak hizmetlerini sürdürmeye devam etti.

Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io, 2013 yılında Çin merkezli olarak kuruldu. 2017 yılında Çin hükümetinin kripto para ve borsaları ile ilgili aldığı karar ile birlikte Gate.io merkezini buradan taşıdı ve kısa sürede küresel bir borsa haline gelmeyi başardı. Türkçe olarak da kullanılabilen borsa, işlem çifti ve kripto para çeşitliliği açısından en iyi borsalar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda işlem hacmi bakımından ilk 10 listesinde yer alan Gate.io, kullanıcı varlık güvenliği ve veri güvenliği noktasında son derece hassas davranan bir borsadır.

“Gate Technology Inc.” şirketinden alınan isim, kısa süre içinde dünya çapında bilinirlik kazanmaya başladı ve başarılı çalışmaları neticesinde küresel ölçekte en çok tercih edilen kripto para borsası haline gelmeyi başardı.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Gate.io Hani Ülkenin?

Gate.io, ilk olarak “Bter” ismi ile Çin merkezli olarak kuruldu. Ancak bir süre sonra Çin’in kripto para ve borsalarla ilgili aldığı kararla birlikte Bter (Gate.io) da diğer Çin merkezli kripto para borsaları gibi merkezinde bir değişiklik yapma kararı aldı. Cayman Adaları’na (Birleşik Krallık üzerinde bir ada) merkezini taşıyan Gate.io, buradan daha özgür şekilde faaliyetlerini sürdürmeye başladı ve kısa sürede işlem hacmi en yüksek kripto para borsaları arasına girmeyi başardı.

Gate.io Türkiye’de Yasal mı?

Türkiye’de kripto para borsaları ile ilgili herhangi bir yasaklama bulunmamaktadır. Gate.io, yasal olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin belirlemiş olduğu yasalara uygun şekilde hareket etmektedir. KYC doğrulaması istemesinin bir diğer nedeni de terörü finanse etme veya kara para aklama suçlarının işlenmesi halinde, kullanıcının hareketlerini gerekli mercilere ibraz etmek amacıyladır. Yani yasal bir zemin üzerinde faaliyetlerini yürütmektedir.

Gate.io Kapanır mı?

Gate io borsasının kapanması ile ilgili bugüne kadar herhangi bir bilgi gelmedi. Bunun yanı sıra dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsalarından biri olması, arkasındaki gücü de bir anlamda göstermektedir. Böylesine büyük bir borsanın kapanma olasılığı son derece düşük bir ihtimaldir. Ancak “düşük” de olsa bir ihtimal olduğunu unutmadan hareket etmek gerekir. Bunun için alınabilecek en iyi önlemlerin başında bütün varlıkları tek bir borsada tutmak yerine farklı borsaları da değerlendirmek gelir.

7.1

Gate.io %10 komisyon indirimi

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Gate.io'a kayıt ol %10 Komisyon indirimi kazan!
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

Gate.io Kullanıcı Yorumları

Genel anlamda borsa kullanıcılarının yaptıkları yorumlar incelendiğinde, negatif yorumların çok az olduğunu, genel olarak şikayetlerin daha çok Türkçe dil desteğinin yetersiz kalmasından dolayı olumsuz yönde oldukları görülmektedir. Güvenlik, ticaret türleri açısından herhangi bir olumsuz yorumun olmadığını söyleyebiliriz. Gate.io hakkında Ekşisözlük kullanıcılarından gelen bazı yorumlar şu şekildedir;

“Binance’a alternatif diyebilmek için çok erken, ancak tam bir gem cenneti. 2013 yılından beri faaliyette olan Hong Kong merkezli kripto borsası. cybersecurity sıralamasında 8.75 puan ile 6. sırada bulunmaktadır. Borsa üzerinde canlı yayın yapılabiliyor ve sosyal medya platformu var.” (Corrogidor)

” Gayet de kullanışlı bir coin borsası. kullanmayanı bilmeyen ya da kullanmaktan aciz yazarlara bakmayın. yeni coinler için biçilmiş kaftandır.” (Guitarbaris)

“Hızlı al sat yapanlar kesinlikle kullanmaması gereken site, al-sat limit orderları çok yavaş çalışıyor. açılan emirleri iptal ederken sorun oluşuyor. uzun süreli yatırım için kullanıyorum sadece.” (Calimenjeroo)

Gate.io SSS

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here