Binance Nasıl Para Yatırılır? Binance Para Yatırma

Binance para yatırma işlemi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Binance para yatırma işlemi nasıl yapılır, BinanceTR nasıl kullanılır? İşte tüm ayrıntılarıyla para yatırma işlemi…

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan ” Binance ” ülkemizde de oldukça sık kullanılan ve özellikle altcoin alım satımında tercih edilen borsalarda biridir. Türkiye’de büyük bir kitleye hitap etmesinin ardından binance Türkiye’de yaptığı toplantılar sonucunda ” Türk Lirası ” ile yatırım ve çekim yapma imkanı sunduğunu açıkladı.

Binance hesabınıza nasıl yatırım yapacaksınız? Binance para yatırma işlemleri nasıldır? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında detaylıca bilgi sunacağız.

Binance Para Yatırma Yöntemleri

Binance para yatırma yöntemleri, her geçen gün farklı bir boyut kazanmaya devam ediyor. Kullanıcıların rahat işlem yapmalarını sağlamak adına Binance para yatırma işlemlerinde yapılan iyileştirmeler ve ek seçenekler sayesinde para yatırma işlemi son derece kolay hale geldi.

Geçtiğimiz Nisan ayına kadar Papara ile de Binance para yatırma seçeneği aktif iken Türkiye’de alınan bir karardan sonra artık sadece bankalar üzerinden para yatırma işlemi yapılabiliyor.

Binance ekibi ise para yatırma işlemlerinde kolaylık sağlamak ve Türk kullanıcılarının daha rahat işlem yapmalarını sağlamak için BinanceTR uygulamasını kullanıma sundu. İşte Binance para yatırma yöntemleri ve kullanımı.

BTC Transferli İle Binance Hesabına Para Yatırma

Hesabınıza Bitcoin (BTC) ya da diğer kripto paraları kullanarak para yatırmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar aşağıda yer almaktadır.

Hesabınıza giriş yapıp sağ üst köşedeki “Cüzdan” seçeneğine gelip Yatırma tıklayınız. Daha sonra önünüze gelen sayfada BTC’yi bulup Yatır’a tıklayınız.

Binance para yatırma

BTC Deposit Adress bölümünde cüzdan adresinizi kopyalayıp BTC’lerinizi hangi borsa ve cüzdanda tutuyorsanız o cüzdan ve borsa üstünden Binance’deki cüzdanınıza BTC’lerinizi gönderebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra BTC’leriniz birkaç dakika içinde hesabınıza geçmiş olacaktır.

Yukarıdaki adımlar kripto paralar aracılığıyla Binance hesabına para yatırmak isteyenler için geçerlidir.

Yukarıda belirttiğimiz işlemler, başka borsalardan Binance BTC ya da diğer kripto para transferleri için geçerlidir. Örneğin Paribu borsasında varlıklarınız var ve bunları Binance hesabınıza aktarmak istiyorsanız, yukarıdaki işlemleri uygulamanız gerekir.

Papara İle Binance Hesabına Para Yatırma

Papara ile Binance para yatırma işlemi, 2021 Nisan ayına kadar da geçerli idi. Ancak 16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” uyarınca 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren ödeme ve elektronik para kuruluşları kripto para platformları için yatırma ve çekme işlemlerine aracı olamayacaktır.” şeklinde alınan karardan sonra Papara ile Binance para aktarma, sona erdirildi.

BinanceTR İle Binance Global’e Para Yatırma

Yukarıda belirttiğimiz gibi 30 Nisan 2021 tarihi itibari ile Binance Papara ile para aktarma durduruldu. Binance’ın yaptığı başarılı çalışmalarından sonra Türkiye’de Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile yapılan anlaşma ile birlikte 0 komisyon ile 7/24 BinanceTR uygulamasını kullanarak para yatırma işlemi yapılmaktadır. Peki, BinanceTR ile Binance’a para nasıl yatırılır?

BinanceTR ile para yatırabilmek için öncelikle Binance hesabınızın olması gerekir. Eğer hala bir hesabınız yoksa ömür boyu yüzde 10 indirim alarak kayıt olmak için tıklayın.

Binance hesabınızı oluşturduktan sonra BinanceTR hesabınızı oluşturmanız gerekir. Ancak Binance TR hesabını oluştururken “Binance Global kaydı için verdiğiniz bilgilerin aynısını vermeniz gerektiğini unutmayın. Telefon, mail ve iletişim bilgilerinin aynı olması gerekmektedir.” BinanceTR yüzde 10 indirim alarak üye olmak için tıklayın.

BinanceTR’den para yatırma için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. 

1- Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” sekmesine tıklayın ve ardından “Yatırma” butonuna tıklayın.

BinanceTR

2- Yatırma alanına geldikten sonra Alt tarafta çıkan seçeneklerden “TRY” tıklayın.

BinanceTR

3- Bu adımda size Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Diğer Banka seçeneklerini verecektir. Anlaşmalı olan iki bankadan birinde hesabınız varsa Vakıfbank ya da Ziraat Bankası seçin, yoksa diğer banka seçeneğini seçin. Ancak diğer bankalardan Binance para transferi süresi uzayabilmektedir. 

BinanceTR

4- Son adımda, Binance Banka Hesap Bilgileri paylaşılacaktır. IBAN ve Şirket adı bölümlerini yanlış yazmamak için hesap bilgilerinin sağında yer alan ikonu tıklayın.

BinanceTR

BinanceTR’den Para Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son derece basit bir işlem olmasına rağmen acemi yatırımcıların düştükleri bazı hatalar olduğu için BinanceTR para yatırırken dikkat edilmesi gereken konuları sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşte dikkat edilmesi gerekenler.

1- Para aktaracağınız banka hesabının size ait olması gerekir. Başkasının adına olan hesaplardan Havale ya da EFT yapamazsınız.

2- Vakıfbank hesabınız var ise 7/24 Binance para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

3- BinanceTR’den kredi ile Bitcoin alımı yapılmamaktadır. Lütfen sadece Havale ya da EFT seçeneklerini kullanın.

4- ATM üzerinden gönderici bilgilerinin teyit edilmesi mümkün olmadığı için Binance, ATM’den para yatırma işlemini kabul etmemektedir.

BinanceTR’den Binance Global’e Para Aktarma

BinanceTR’ye paranızı aktardıktan sonra, Binance Global hesabınıza transfer ederek alım-satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, BinanceTR’den Binance Global hesaba para nasıl aktarılır?

Çok kolay bir şekilde iki hesabınız arasında para transferi yapabilirsiniz. Doğru şekilde transfer etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

1- TRY olarak yatırdığınız parayı USDT’ye dönüştürmek için AL-SAT bölümüne girin ve Türk Lirasını USDT’ye dönüştürün.

BinanceTR

2- “Cüzdan” seçeneğine tıkladıktan sonra “Transfer” butonunu tıklayın.

Binance Tr

2- Açılacak ekrandan USDT seçin ve transfer etmek istediğiniz miktarı belirledikten sonra “Transferi Onayla” butonuna tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here