Huobi Kayıt Nasıl Olunur? | 5 Adımda Huobi Global’e Kayıt Ol

Huobi kayıt, son derece basit 5 adımda tamamlanabilecek bir işlemdir. Kripto para dünyasına Huobi Global ile başlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

Kolay kayıt işlemleri ile kısa sürede kripto para alım-satımı yapabileceğiniz Huobi Global, KYC doğrulaması isteyen güvenilir borsadır.

Huobi Global Kayıt Nasıl Yapılır?

Huobi Global’in ana sayfasına giriş yaptıktan sonra “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak aşağıdaki adımları takip edip kayıt işlemini kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Açılan sayfada istenilen bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.

Huobi kayıt

  1. Uyruk, e-posta adresi, parola ve şifre doğrulama” alanlarını tamamlayın.
  2. “Davet kodunuz var mı?” bağlantısına tıklayarak “vz2j9” kodunu yazın.
  3. Daha sonra “Şimdi Katıl” butonuna tıklayarak e-posta adresinize gelen doğrulama bağlantısını tıklayın.
  4. Ardından KYC doğrulaması (kimlik doğrulaması) yaparak kayıt işleminizi tamamlayın.

Huobi Global’e ücretsiz kayıt olmak için tıklayın

Huobi Global KYC Doğrulaması Nedir?

Huobi Global KYC Doğrulaması

Kripto para borsalarında yatırım yapmaya başlayan yeni kullanıcıların akıllarını en çok kurcalayan şeylerden biri de KYC doğrulaması (kimlik doğrulaması) işlemidir. Aslında KYC doğrulaması, kullanıcının güvenliğini arttırmak ve kripto paralarla yapılacak kara para aklama işlemlerinin önüne geçmek, terörü finanse etme suçlarının önüne geçmek için devletlerin borsalara koştuğu bir şarttır.

Huobi KYC doğrulaması da bu amaçla istenmektedir. Kimlik onayı ve daha sonrasında güvenliği daha da arttıracak yüz doğrulama (selfie) ile hesabınızı güven altına almanız daha kolay olacaktır.

Huobi KYC Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Kayıt işlemini yukarıda anlattığımız şekilde yaptıktan sonra hesabınıza giriş yapın, ardından şu adımları takip edin.

  1. Ayarlar bölümüne girin,
  2. Kimlik doğrulama sekmesine tıklayın,
  3. Kimliğinizin ön yüzü ve arka yüzünü yükleyin,
  4. Daha sonra selfie doğrulaması yaparak işlemi tamamlayın.

Huobi KYC Doğrulaması hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Huobi Global Nedir?

Huobi Global Nedir?

Huobi Global, 2013 yılında Çin merkezli olarak kurucusu ve CEO’su Leon Li tarafından kuruldu. Kısa sürede büyük bir ivme yakalamayı başaran borsa, işlem hacmi bakımından en büyük üçüncü borsa olmayı başarıyor.

2019 yılından itibaren Türkiye’deki ofisini kuran Huobi, kullanıcılarına sağladığı avantajlarından dolayı tercih edilmeye başlanan bir borsa olmayı başardı. Özellikle güvenlik anlamında oldukça titiz davranan çalışma ekibi, bu başarısı sayesinde Huobi Global’in en güvenilir kripto para borsaları arasına girmesini sağladı.

2016 yılında kripto para piyasasının yüzde 60’lık işlem hacmini elinde tutan borsa, $13,803,691,150.70 güncel işlem hacmi ile kripto para borsaları arasında en yüksek işlem hacmine sahip borsaları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Huobi Global Güvenilir mi?

Huobi Global Güvenilir mi?

2013 yılından itibaren kripto para takas platformu olarak aktif şekilde hizmet vermeye başlayan Huobi Global, bugüne kadar herhangi bir saldırı ile karşı karşıya kalmamış olması ile dikkatleri üzerine çeken global bir borsadır.

Güvenlik alanında düzenli olarak yatırım yapan Huobi, kullanıcı varlıklarının korunması, kullanıcı bilgilerinin gizliliği, hesap güvenliği ve genel güvenlik konularında sürekli yeni geliştirmeler yapan bir borsadır. Bu da kullanıcılarının “güvenilir kripto para borsası” olarak tanımlamalarını etkilemektedir.

Huobi’da son verilen verilere göre 1300 personel 7/24 aktif olarak görev almaktadır. Bunların büyük bir bölümü de güvenlik ekibinden oluşmaktadır. Yani varlıkların güvenliğinden, kullanıcı kimliğinin güvenliğine kadar tüm ayrıntılar düşünülerek hareket edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Huobi Global Güvenilir mi?

Huobi Global Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en gelişmiş kripto para borsalarından biri olan Huobi, kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutmak adına kullanım kolaylığını ve çeşitli ticari işlemleri sunan bir borsadır. Mobil ve PC kullanımında herhangi bir zorluğu olmayan, basit düzeydeki bir mobil kullanıcısının bile kolaylıkla işlem yapabileceği bir borsadır.

İlginizi Çekebilir: Huobi Global Nasıl Kullanılır?

Huobi Global Para Nasıl Yatırılır?

Huobi Global’de işlem yapmaya başlamak için öncelikle hesabınıza para transferi yapmanız gerekmektedir. Huobi’de kredi kartı ile para yatırabilir ya da başka bir borsadaki hesabınızdan USDT, BTC, ETH ya da desteklenen diğer kripto paraları transfer ederek işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Huobi Global’e Kredi Kartı ile Para Yatırma

Huobi Global’den kredi kartı ile kripto para almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Hesabınıza giriş yapın.

2- Ana sayfada yer alan “Kredi kartı ile alın” seçeneğine tıklayın.

Huobi kredi kartı ile kripto satın alma

3- Satın almak istediğiniz miktarı belirleyin.

Huobi kredi kartı ile kripto satın alma

4- Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra işleminizi tamamlayın.

Not: İlk defa kredi kartı ile kripto para alanlar, kimlik ve yüz doğrulaması ekranına aktarılırlar. Kimliğinizin ön ve arka yüzünü tarattıktan sonra selfie ekranını kullanarak yüz doğrulama işlemini yapabilir, böylelikle Huobi’den kredi kartı ile kripto para alımına başlayabilirsiniz.

Huobi kredi kartı ile kripto satın alma

İlginizi Çekebilir: Huobi Global Para Yatırma

Huobi Finans Hizmetleri Nelerdir?

Huobi Global, güvenirliğine ek olarak sunduğu finans hizmetleri ile de dikkat çekici bir borsadır. Spot işlemler, futures (vadeli işlemler), Huobi kazan (earn), Primepool, staking ve kripto kredileri gibi farklı finans hizmetleri sunan bir borsadır.

Huobi Spot İşlem Nasıl Yapılır?

Spot işlem, diğer borsalarda olduğu gibi Huobi’de de yer almaktadır. Spot işlemde; piyasa emri, stop-limit ve tetikleyici emir olmak üzere üç farklı seçenekle alım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Piyasa Emri: kripto para satın alırken piyasadaki mevcut fiyattan satın alma işlemine denir. Örneğin piyasada anlık BTC fiyatı 60,000$ ise emir vererek direkt bu fiyattan satın alabilirsiniz.

Spot Emir: Bu işlemde ise belirlediğiniz bir fiyattan alım veya satım emri verebilirsiniz. Örneğin BTC fiyatının 55,000$’a düşeceğini düşünüyorsanız bu fiyattan emir vererek fiyat belirlediğiniz noktaya geldiğinde satın almış olursunuz.

Huobi Futures İşlem (Vadeli İşlem)

Vadeli işlemler, Binance ve diğer bazı borsalarda da yapılabilen bir finans hizmeti türüdür. Ancak spot işlemlere göre daha fazla risk içeren bir işlem olduğu için eğer teknik analiz ve temel analiz bilginiz yeteri düzeyde değilse, girmemenizi öneririz.

Huobi Global’de vadeli işlem yapmak için öncelikle spot hesabınızdan futures hesabınıza para transferi yapmanız gerekir. Daha sonra işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Vadeli İşlem Avantajları Nelerdir?

Vadeli işlemlerdeki mantık, Forex piyasaları ile aynıdır. Kaldıraç kullanılarak işlem yapılan bu alanda, elinizdeki varlıkların belirlediğiniz kaldıraç oranına göre fazlası ile işlem yapmanızı sağlar.

Düşük paralarla yüksek para kazandıran vadeli işlemlerde, kaldıraç oranınızın yüksekliğine bağlı olarak kazancınız da artar.

Vadeli İşlem Dezavantajları Nelerdir?

Vadeli işlemler, her ne kadar avantajlı yönlere sahip olsa da büyük risk içeren bir işlemdir. Bu yüzden yukarıda da belirttiğimiz gibi temel ve teknik analiz konularında yeteri düzeyde bilgi sahibi değilseniz, kesinlikle vadeli işlem yapmayın. Peki, futures işlem dezavantajları nelerdir?

  • Piyasayı çok iyi takip edemiyorsanız ve grafik okuma bilginiz yoksa çok kısa sürede tüm varlığınızı kaybedebilirsiniz.
  • Açtığınız her işlemde bir “likidasyon fiyatı” olacaktır. Eğer açtığınız işlem hakkında bilginiz yoksa paranızın tamamını kaybedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Huobi Vadeli İşlem Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here