Yiyecek Temalı PancakeSwap Kullanımı Rehberi

PancakeSwap kullanımı, diğer borsalardan biraz daha farklı olsa da zor değildir. Aşağıda detaylı şekilde anlattığımız gibi platformu kullanabilirsiniz.

PancakeSwap’e Nasıl Giriş Yapılır?

Pancakeswap giriş

PancakeSwap’e giriş yapmak için diğer borsalardan farklı bir yöntem kullanılmaktadır. Ana sayfaya girdiğinizde sağ üst köşede yer alan “Connect” butonuna tıkladığınızda, Blockchain’in desteklediği birden fazla cüzdan göreceksiniz. Hangi cüzdan ile bağlanmak istediğinizi seçin ve cüzdana tıklayarak kolaylıkla giriş yapın. Detaylı bilgi için tıklayın

PancakeSwap’e Nasıl Para Gönderilir?

PancakeSwap’e Nasıl Para Gönderilir?

PancakeSwap’e para gönderme işlemi de diğer borsalardan farklıdır. Aslında platforma para gönderilmiyor. Kullandığınız mobil cüzdanı bağladığınızda, cüzdanınızdaki parayla işlem yapıyorsunuz. PancakeSwap’ın merkeziyetsiz bir borsa olmasındaki temel de budur.

PancakeSwap’te alım-satım, farming ya da staking yapmak için Metamask, Trust Wallet ya da kullandığınız diğer cüzdanlarınıza para transferi yapmanız gerekir. MetaMask kullanıcılarıBinance Smart Chain ağına bağlandıklarında BSC uyumlu bir cüzdan adresi görecekler. Yani BSC uyumlu PancakeSwap ya da diğer platformlara para çekme işlemi BSC ile yapılır.

PancakeSwap’e Nasıl Para Gönderilir?

Bazı kullanıcılar MetaMask cüzdanlarını BSC ağına bağlamazlar. Bu kullanıcılar da artık PancakeSwap’i kullanabilirler. BSC ağına bağlanmamış kullanıcılar, platforma bağlandıklarında bir uyarı görürler. Bu uyarıda cüzdanın BSC ağına bağlı olmadığını göstermektedir. “Approve” butonuna tıkladığınızda kolaylıkla bağlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pancakeswap bsc auto

PancakeSwap’te Alım-Satım Nasıl Yapılır?

PancakeSwap’e alım satım

Alım-satım işlemleri aslında ilk zamanlarda biraz karışık olsa da bir süre kullandıktan sonra kolay bir şekilde işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

PancakeSwap’te alım-satım yapmak için MetaMask cüzdanınıza Binance hesabınızdan coin göndermeniz gerekir. Göndereceğiniz coini kendinize göre belirleyebilirsiniz fakat işlem ücretlerinin düşük olması için Binance Coin (BNB) göndermeniz daha faydalı olacaktır ya da bunun yerine CAKE coin de gönderebilirsiniz.

MetaMask cüzdanınıza coin transferi yapıp, cüzdanınızı da PancakeSwap hesabınıza bağladıktan sonra Menüde yer alan “Trade” butonuna tıklayarak alım-satım sayfasına erişebilirsiniz. Buradan cüzdanınızdaki BNB ya da CAKE coinlerinizle diğer kripto paraları alabilirsiniz. Alım-satım işlemlerinde, MetaMask cüzdanınız, bu işlemi yapmak için sizden bir onay isteyecektir. Onay verdiğinizde işleminiz başarı ile gerçekleşir.

Pancakeswap alım satım

Satış işlemleri de aynı şekilde yapılmaktadır. Diğer kripto para borsalarında olduğu gibi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız alım-satım işlemlerini takip etmek için BSCScan üzerinden takip edebilirsiniz.

PancakeSwap Likide Havuzu Nasıl Kullanılır?

PancakeSwap Likide Havuzu Nasıl Kullanılır?

PancakeSwap’ın asıl çalışma mantığı aslında likide havuzudur. Likide havuzu, kullanıcıların havuza aktardıkları coinler üzerinden günlük para kazanmalarını sağlayan bir sistemdir. Yani siz CAKE coin likide ettiğinizde, diğer kullanıcılar alım-satım işlemlerini direkt havuzdan yaptıkları için bir nevi sizin verdiğiniz paradan faydalanırlar ve bu da size günlük kazanç sağlar. Peki, bir havuza nasıl likidite edilir?

Yine menülerden  “Liquidity” seçeneğini tıklayın daha sonra açılan sayfada hangi coini likide etmek istediğinizi soran bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Buradan istediğiniz coini seçerek likide edebilirsiniz.

Likide, kullanıcılarına havuza likidasyon sağlaması demektir. Yani sizin yatırımcının havuza gönderdiği coinlerle diğer kullanıcılar alım-satım işlemi yaparlar. Tabi, havuza likide sağlandığında Liquidity Provider olarak bilinen LP tokenlarını alınır. Alınan LP tokenlarla ise farming yapılabilir.

PancakeSwap Likide Havuzu Nasıl Kullanılır?

Farming yapabilmek için MetaMask ya da kullandığınız diğer cüzdanınızda farming sözleşmesini onaylamanız gerekir. Açılan sayfada tokenların altında yer alan “Approve Contract” butonunu tıkladığınızda sözleşmeyi onaylamış olursunuz.

Syrup Havuzu Ve Piyango Çekilişleri Nedir, Nasıl Yapılır?

pancakeswap piyango

LP tokenlarınızla yaptığınız farming sonucunda kazandığınız CAKE tokenlar, Syrup Pool’u kullandığınızda işe yarayacak. Yine menüde yer alan “Pools” butonuna tıkladığınızda açılan sayfada syrup havuzuna CAKE stake etmeye başlarsınız. Tabi bunu da yapmak için yine sözleşmeyi kabul etmeniz gerekir. Yine bunun için de “Approve Contract” butonunu aktif etmeniz gerekir.

CAKE tokenların işe yaradığı tek yer elbette Syrup Pool değildir. Bunun dışında isterseniz kazandığınız CAKE tokenlarla bir piyango bileti de satın alabilirsiniz. Bir piyango biletinin maliyeti 10 CAKE olarak belirlenmektedir.

Satın aldığınız piyango biletine 1-14 arasında değişken 4 rakam verilir. Piyango çekilişi de bu rakamlar içinde yapılır. Örneğin biletinizde “5-6-9-14” rakamları var. Piyango çekildiğinde eğer sizin rakamlarınızın dördü de tutuyorsa o zaman piyangoyu kazanmış olursunuz ama 2 veya 3 rakamı tutuyorsa o zaman çeşitli ödüller kazanmış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz