Huobi Spot İşlem Nasıl Yapılır? | Resimli Anlatım

Huobi spot işlem yapmak için öncelikle bir hesabınızın olması gerekir. Hesabınızı oluşturduktan sonra aşağıda sizlere adım adım anlattığımız şekilde spot işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından Huobi Global, kullanıcılarına sunduğu spot işlemlerle daha risksiz işlem yapma seçeneğini sunuyor. İşte adım adım Huobi spot işlem yapma.

Öncelikle spot işlem bölümüne girmek için OTC Market, Piyasalar, Spot İşlemler, Vadeli İşlemler ve Finansal hizmetleri sekmesinden “Spot İşlemleri” seçerek giriş ekranına gidin.

1 numaralı bölümde coin / token seçeneklerini görebilirsiniz. Buradan aynı zamanda işlem çiftlerini de seçebilirsiniz. USDT, HUSD, BTC, ETH, HT, HECO ve bunun altındaki işlem çiftlerini seçerek istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Huobi Spot işlem

2 numaralı bölümde yani ekranın orta kısmında yer alan bölümde ise fiyat hareketleri yer alır. Buradan grafikleri dakikalık, saatlik, günlük veya haftalık bazında seçerek grafikleri görebilirsiniz.

3 numaralı bölümde yani ekranın sağ tarafında yer alan bölümde “Emir defteri” yer almaktadır. Burada seçtiğiniz coine ait alım ve satım fiyatlarını inceleyebilir, verdiğiniz emri görebilirsiniz.

Grafiğin alt kısmında yer alan bölümde ise “al” ve “sat” sekmeleri bulunmaktadır. Yeni bir coin almak için “al” elinizdeki coin /tokeni satmak için ise “sat” sekmesini kullanın.

Huobi Spot işlem

Aşağıda örneğini verdiğimiz HT Token alım işlemine bakarak daha rahat bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Huobi Global Spot Emir Tipleri

Huobi Global’de spot işlem yaparken farklı seçeneklerle alım satım yapma imkanını yakalayabilirsiniz. Limit emir, piyasa emri ve tetikleyici emir şeklinde üç farklı seçenekte işlem yapabileceğiniz Huobi’de öncelikle bunların ne anlama geldiğini öğrenmenizde yarar vardır.

Limit Emir: Limit emir, bir coini/token istediğiniz bir fiyattan alıp satmaya denir. Örneğin HT Token anlık fiyatı 9$, ancak siz 8,50$’a düşeceğine inanıyorsanız burada kullanmanız gereken emir, limit emir tipi olmalıdır. Aynı şekilde satmak istediğinizde de mevcut fiyattan farklı bir fiyat girmek için limit emir kullanmanız gerekir.

Huobi spot işlem limit emir

Piyasa Emri: Hızlı alım satımlar için piyasa emri kullanılır. Piyasa emri, Huobi Global tarafından en uygun fiyat seçilerek sunulur.

Huobi spot piyasa emri

Tetikleyici Emir: En son piyasa fiyatı tetik fiyatına ulaştığında önceden ayarlanmış fiyat ve miktara göre, Huobi’nin kullanıcıları için otomatik olarak limit emri veya piyasa emri verilmesi ile oluşturulur.

Huobi spot işlem tetik emir

Huobi Açık Emirler Listesi

Huobi’de yaptığınız işlemleri görmek için açık emirler listesine girebilirsiniz. Açık emirler listesi, alımı gerçekleştirdiğiniz ancak henüz satış yapmadığınız coin/tokenlerin olduğu listedir. Stop-loss emirlerinizi görmek için “Stop limit”i seçebilirsiniz.

Açık emirler

Huobi Geçmiş Emir Listesi

Emir geçmişi listesi, sonlandırdığınız emirleri görebileceğiniz ekrandır. Yani daha önce yaptığınız kar ya da zarar ettiğiniz tüm işlemleri bu ekranı inceleyerek görebilirsiniz.

Geçmiş emirler

Huobi’de Stop Loss

Alım emri verdiğiniz ya da satış emri verdiğiniz bir coini, belli bir fiyata geldiğinde otomatik satması için kullanılan stop loss, kar ve zarar realizasyonu yapmak için kullanılan bir emir tipidir. Alım ve satım yaptığınız coin/tokenden düşük zararla çıkmak için Limit ve Piyasa seçeneklerinden sonra gelen, Stop-Limit kısmına tıklayarak stop loss koyabilirsiniz.

Stop limit

Tetikleme kısmında aldığınız coini hangi fiyattan stop etmek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için satış kısmına gelerek hangi fiyata kadar stop olmayı göze aldığınızı belirlersiniz. Mesela piyasanın çok karamsar olduğu durumlarda satın aldığınız HT Token’i zararı göze alabildiğiniz bir noktaya kadar belirleyebilirsiniz. Fiyat buradan daha da aşağı sarkması durumunda, sizin belirlediğiniz noktadan satış yaparak zararınızı düşük tutabilirsiniz.

Huobi Global Mobil Kullanımı

Mobil uygulaması ile de kullanıcıların kolaylıkla işlem yapmalarına olanak sağlayan Huobi Global, spot işlemleri aynı zamanda mobil uygulama üzerinde de yapmaya izin veriyor. Yukarıda saydığımız işlemlerin tamamını mobil uygulama üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here