Huobi Global Para Yatırma, Coin Transfer Etme

Dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından Huobi Global, para yatırma işlemlerinde kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.

Huobi Global para yatırma işlemleri, iki farklı şekilde yapılmaktadır. Kredi kartı ile Huobi para yatırma ve farklı borsalardan Huobi Global’e para yatırma işlemi. Türkiye’de resmi ofisleri olmasına rağmen TRY ile kripto para Huobi Global’den alınmadığı için bu seçenekten birini kullanmanız gerekir.

Kredi Kartı ile Huobi Global’e Para Yatırma

Kredi kartı ile Huobi’e para yatırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın. (Henüz bir hesabınız yoksa ücretsiz kayıt için tıklayın.)

1- Ana sayfada “Kredi kartı ile TRY” seçeneğini tıklayın.

Huobi kredi kartı ile kripto saton alma

2- Açılan sayfada yatırmak istediğiniz miktarı belirleyin.

Huobi kredi kartı ile kripto saton alma

Kredi kartı bilgilerinizi girin ve onaylayarak kripto para alımını tamamlayın.

Not: Huobi Global’den ilk defa kredi kartı ile kripto para alacakların, ödeme bölümüne geldiklerinde ekrana gelen doğrulama bölümünü tamamlamaları gerekmektedir.

Başka Borsalardan Huobi’ye Kripto Para Transfer Etme

Huobi Global, Türkiye’de ilk ofisini kuran global kripto para borsası olmasına rağmen, direkt olarak EFT ya da havale ile para kabul etmemektedir. Bu da çözüm olarak başka borsalardan Huobi’ye para transfer etmeyi gerektirmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla Huobi’e para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

“Cüzdan” sekmesine tıklayın.

Huobi coin transfer etme

2- “Yatır” seçeneğini tıklayın.

Huobi coin transfer etme

3- Kripto para seçin.

Huobi coin transfer etme

4- Ağı doğrulayın.

Huobi coin transfer etme

5- Açılan ekranda cüzdan adresini kopyalayın.

Huobi coin transfer etme

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra transfer etmek istediğiniz diğer borsa hesabınıza giriş yaparak “cüzdan” bölümünden tıklayın, transfer etmek istediğiniz coini seçerek “çek” butonuna tıklayın, Huobi’den aldığınız cüzdan adresini girip, ağı da doğruladıktan sonra çekim Huobi’ye coin yatırma işlemini tamamlayın.

Huobi Global Güvenilir mi?

Türkiye’de yabancı borsalar arasında en sık kullanılan kripto para borsası olmasına rağmen özellikle yeni kullanıcılar, Huobi Global güvenilir mi sorusunu çok fazlasıyla sormaktadır. Daha önceki yazımızda Huobi’nin güvenliği ile ilgili ayrıntılı bilgilere yer vermiştik dilerseniz konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için Huobi Global Güvenilir mi? Yazımızı okuyabilirsiniz.

Huobi Global, 2013 yılında Çin merkezli olarak kurulmuş ve günümüzde 130’dan fazla ülkede faaliyette olan bir borsadır. Faaliyet yürüttüğü ülkelerin kanunlarına göre hareket eden Huobi, 1300 aktif personeli ile 7/24 müşterilerine hizmet vermektedir.

Huobi Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?

Siber saldırılara karşı güvenlik departmanında çalışan ekibi ile kullanıcılarının varlıklarını koruma altına alan Huobi Global, buna ek olarak olası bir saldırı durumunda paraların çalınmasına karşı “Huobi Güvenlik Rezervi” oluşturan borsa, HT Token’den gelen karın 20%’sini olası saldırılar durumunda kullanıcıların kaybolan ya da çalınan varlıklarını geri iade etmek için soğuk cüzdanlarda muhafaza etmektedir.

Huobi Kullanıcı Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?

Varlıkların korunmasına yönelik yaptığı çalışmaları sayesinde varlıkların zarar görmesini engelleyen Huobi Global, kullanıcıların güvenliğini sağlamak için de farklı güvenlik katmanları geliştirerek kullanıcılarına sunmaktadır. Buna göre giriş yapmak için Google Authenticator uygulaması, SMS onayı ve mail onayı gibi farklı katman güvenlik özellikleri ile kullanıcıların hesabını güven altında tutmaktadır.

Huobi Global Türkiye’de Yasal mı?

Kripto paralar ve borsalarla ilgili dünya genelinde ülkelerin aldıkları bazı güvenlik önlemleri ile borsalara koşulan bazı şartlar olsa da yasal zemin üzerinde kripto para borsalarının yasaklığı ya da yasallığı söz konusu değildir. Huobi Global 2016 yılında Türkiye’deki ofisini kurarak bir ilke imza atmış ve ofisini kuran ilk global borsa olarak kendinden söz ettirmiştir.

Bugüne kadar uzun bir zaman geçmiş olmasına ve birçok borsanın saldırıya uğramış olmasına karşın Huobi Global, bugüne kadar ciddi herhangi bir saldırı ile karşı karşıya kalmamıştır. Bu da kullanıcıların güven içinde Bitcoin alımı yapmalarını sağlamaktadır.

Huobi Global Para Yatırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Huobi ye nasıl para yatırılır?

Huobiye para yatırmak için hesabınıza giriş yapın, cüzdan bölümüne geçin, yatırma seçeneğine tıklayın, diğer borsadaki coini seçin ve cüzdan kodunu alarak karşı borsadan çekim işlemi yaparak cüzdan adresini ilgili yere yapıştırarak para yatırma işlemini tamamlayın.

Huobi Güvenilir mi?

Türkiye’de 2016 yılında ofisini ilk kuran yabancı kripto para borsası olan Huobi, güvenlik noktasında en üst düzeyde tedbirler alarak kullanıcıların kişisel bilgilerini ve varlıklarını koruma altına alan bir borsadır.

Huobi Global hangi ülkenin?

Huobi Global 2013 yılında Çin merkezli olarak kurulmuş bir borsadır. Türkiye, Singapur, Japonya, Güney Kore, Birleşik Krallık ve Hong Kong’da ofisleri bulunan Huobi 130’dan fazla ülkede aktif olarak hizmet vermektedir.

Huobi nasıl bir borsa?

Huobi, diğer borsalardan farklı olarak işlemde farklı kripto paralara yer veren global bir borsadır. Kripto para takas platformu olarak hizmet veren borsa; Huobi spot işlem, futures işlemler, Huobi Earn gibi farklı ticaret seçenekleri ile kullanıcılarına hizmet sunan dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here