Huobi Global Güvenilir mi? | Tüm Ayrıntılarıyla Huobi Rehberi

Huobi Global, 2013 yılında Çin Merkezi olarak Leon Li tarafından kurulmuş, ZhenFund ve Sequoia tarafından finanse edilen dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından biridir.

Kripto para borsaları arasında en güvenilir ve işlem hacmi bakımından en yüksek hacme sahip isimlerin başında gelen Huobi Global, 2013 yılından bu yana ZhenFund ve Sequoia tarafından finanse edilen güvenilir bir takas, ticaret, cüzdan ve depolama platformu olarak hizmet vermektedir.

Huobi Global Hakkında Bilgi

Huobi global

2019 yılında kripto para piyasasının yüzde 60’lık hacmini elinde tutan ve günümüzde de ilk üçte yer alan Huobi Global, yönetim kurulu ekibi ve güvenlik ekibinden müşteri temsilcilerine kadar kaliteli bir ekipten oluşmaktadır. Dünyanın en güvenilir kripto para borsası unvanını almasının da birçok nedeni vardır. 7/24 çalışan, 1300 personeli ile global ölçekte hizmet veren Huobi, aynı zamanda Türkiye’de ilk olarak ofisini kuran yabancı kripto para borsasıdır.

İlginizi Çekebilir: Huobi Global Kayıt Nasıl Yapılır?

Huobi Global Hangi Ülkenindir?

Çin merkezli olarak kurulan Huobi Global, Leon Li tarafından kurulmuş ve CEO’luğunu da kendisi yapmaktadır. ZhenFund ve Sequoia tarafından finanse edilen Huobi’nin cirosu, verilere göre 1,2 trilyon doları aşmış bir durumdadır. Türkiye, Singapur, Japonya, Güney Kore, Birleşik Krallık ve Hong Kong’da ofisleri bulunan borsa, 130’dan fazla ülkede hizmet veren global ölçekli bir kripto para takas platformudur.

Huobi Global Nasıl Bir Site?

Kripto paralara olan ilginin artması ile birlikte önce madencilik ve birkaç borsada işlem gören kripto paralar hayatımıza girdi. Daha sonraları hem madencilik yönünde hem borsalar hem de kripto para çeşitliliği artmaya başladı. Dünya genelinde 5 binin üzerinde borsa bulunmasına rağmen, Huobi Global gibi güven noktasında kullanıcısını tatmin eden borsalar, daha fazla tercih ediliyor.

Huobi; spot işlemler, vadeli işlemler, staking, madencilik ve OTC trading yapabilir ve kripto para borcu alınabilen bir borsadır. Güvenlik noktasında en güvenilir borsalardan biri olması ve bunu da kurulduğu günden bu yana herhangi bir saldırıya uğramaması ile kanıtlayan borsa, sürekli geliştirilen yönleriyle kripto para yatırımcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor.

2013 yılından 2016 yılına gelinceye kadar en yüksek işlem hacmini elinde tutmayı başaran Huobi, bu dönemlerde piyasanın yüzde 60’ını elinde tutmayı başarmış bir isimdir.

Huobi Global Neden Güvenilirdir?

2009 yılında Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesinden sonra Ethereum (ETH) ve akabinde yeni kripto paralar oluşturulmaya başlandı. İlk dönemlerde borsa anlamında da kripto para seçenekleri anlamında da çok fazla seçenek yoktu. Ancak kripto paraların büyük ölçüde kabul edilmesinden sonra borsa sayıları da kripto para sayıları da artmaya başladı.

2013 yılına gelindiğinde, kripto paralar iyice duyulmaya başlandı ve yeni oluşumlar da kendini gösterdi. Bu yeni oluşumlar arasına giren Huobi Global, Leon Li tarafından kuruldu ve CEO’luğunu da yine kendi üstlendi.

2013-2016 yılları arasında piyasanın en büyük işlem hacmini elinde tutmayı başaran Huobi, özellikle güvenlik noktasında sürekli yenilikler yaptı ve yapmaya da devam ediyor. 1300 kişinin yönettiği borsa, bu dönemlerde en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası idi. Günümüzde de yine büyüklüğünü korumaya devam eden Huobi Global, $5,319,266,075 işlem hacmi ile altıncı sırada yer almaktadır.

Huobi Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?

Borsaların kullanıcılarına sunduğu ticaret çeşitliliği ve avantajları elbette önemlidir. Ancak bundan da önemli olan ayrıntı, borsanın güvenliğidir. Çünkü borsalar, aynı zamanda kullanıcıların varlıklarını elinde tutan, koruyan yerlerdir. Bu yüzden güvenlik noktasında emin olunmayan bir borsada işlem yapmamak gerekir.

Huobi güvenliği, diğer borsa platformları ile kıyaslandığında son derece yüksek güvenlik önlemlerine sahip ve 7/24 takip edilen bir sistemdir. 8 yıllık bir geçmişe sahip olan borsa, siber saldırılara karşı aldığı önlemlerin yanı sıra güncellenen alt yapısı ile piyasada hareketliliğin yaşandığı dönemlerde de hızını kesmeden işlem yapmayı sağlaması ile öne çıkmaktadır.

Huobi Global Kapanırsa Ne Olur?

Her yatırımcı, borsalara karşı temkinli hareket eder ve bu konuda da haklılar. Geçmiş dönemde ülkemizde yaşanan Thodex, Vebitcoin gibi sitelerin kapatılıp kullanıcıların da parasının kaybolması yüzünden kullanıcılar borsa seçerken daha temkinli hareket ediyor. Peki, Huobi kapanırsa ne olur?

Huobi Global hakkında verdiğimiz bilgilerde, günlük işlem hacminden söz ettik. Öncelikle bir borsanın kapanıp kapanmaması risklerini değerlendirmek gerekir. Bu kadar yüksek bir işlem hacmine sahip bir borsanın günlük kazancını hesaplamak, tahmin edersiniz ki çok zordur. Dolayısıyla böyle bir borsanın kapanması durumu söz konusu bile olamaz.

Ancak yine de her ihtimale karşı, Huobi kapanırsa ne olur sorusuna cevap verelim;

Huobi Global, “Huobi Güvenlik Rezervi” adı verilen kullanıcı varlık fonunu kurmuş bir borsadır. Kullanıcı varlık fonu, özel soğuk cüzdanlarda tutulan ayrı bir hesaptır. Buradaki varlıklar, borsanın olası bir saldırı durumunda, kaybolan ya da çalınan varlıkların kullanıcılara aktarılması için bekletilmektedir. Aynı durum, borsanın kapanması gibi bir durum söz konusu olduğunda da devreye girer. Yani planlanmış bir kapanma durumunda, borsa öncesinden kullanıcılarını bilgilendirerek varlıklarını farklı adreslere gönderilmesini ister.

Huobi, kullanıcılarını koruma amacıyla kurduğu “Huobi Güvenlik Rezervi”ni, borsanın kendine ait olan HT Tokeni ile desteklemektedir. HT Token’dan elde edilen gelirin yüzde 20’si varlık fonuna aktarılmaktadır. Yine bunun da amacı, olası durumlara karşı kullanıcıların varlıklarını koruma altına almaktır.

Huobi Global’in paylaştığı bilgilere göre Huobi Varlık Fonu hesabında bekletilen 20,000 BTC bulunmaktadır. Bekletilen bu kripto paralar, kullanıcıların kendilerini daha fazla güvende hissetmelerini sağlamaktadır.

Huobi Global Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Huobi Global hangi ülkenin?

Huobi Global 2013 yılında Leon Li tarafından Çin Merkezli olarak kurulmuş, kripto para takas platformudur.

Huobi Token kimin?

Huobi Token, kripto para borsası Huobi Global’in oluşturduğu ve kullanıcıların borsa üzerinden alım-satım yapabildikleri tokendir.

Huobi Türkiye güvenilir mi?

Türkiye’de ilk olarak ofisini kuran yabancı borsa Huobi Global’dir. Huobi Türkiye’nin araştırma müdürü Beste Naz Süllü’dür. Güvenirlik noktasında herhangi bir sorun olmasa da iletişim ve destek noktasında eksiklikleri bulunmaktadır.

Huobiye para nasıl yatırılır?

Huobi Global’e iki farklı şekilde para yatırılabilir. Kredi kartı ile Huobi’den kripto para alabilir veya farklı borsadaki varlıklarınızı transfer ederek işlem yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here