Huobi Grid Trading Bot Nasıl Kullanılır, Avantajları Nelerdir?

Huobi grid trading bot bir bottur. Kullanıcılar, istedikleri fiyat aralıklarını belirleyerek botun otomatik olarak alım satım yapmasını sağlarlar.

Huobi Grid Trading Nasıl Kullanılır?

1- Huobi Hesabınıza Giriş Yapın

Huobi trading bot kullanımı

Huobi Global hesabınızdan giriş yapın. Henüz bir hesabınız yoksa ücretsiz kayıt olmak için tıklayın.

1- Trading Bot’a Gidin

Huobi grid trading bot kullanımı

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfanın üst köşesinde yer alan “Spot işlemler” sekmesine tıklayın, açılan alt sekmeden “Trading Bot” sekmesini tıklayın.

3- Açıklamayı Okuyun ve Onaylayın

Huobi grid trading bot kullanımı

Trading Bot ekranına geldiğinizde ilk olarak karşınıza çıkacak açıklama bölümünü okuyun ve “Devam” butonuna tıklayarak devam edin.

3- İşlem Tipini Seçin

Huobi grid trading bot kullanımı

Açıklama kısmını geçtiğinizde sistem size Trading Botu nasıl kullanmak istediğinizi soacaktır. Açılan sayfada “Otomatik” ve “Manuel” seçeneklerinden istediğinizi seçin.

4- Yatırım Miktarını Belirleyin

Huobi grid trading bot kullanımı

İşlem tipini seçtikten sonra açılacak yeni sayfada yatırmak istediğiniz miktarı belirlemeniz gerekmektedir. Bakiyenizin tamamını ya da bir kısmını bağlayabilirsiniz. Miktar belirledikten sonra “Devam” butonuna tıklayın.

Otomatik Trading Botu Nedir?

Otomatik Trading Botu Nedir?

Otomatik trading bot, adından da anlaşılacağı gibi sistemin grafik üzerinden belirlediği en düşük fiyattan alım yaparak en yüksek fiyattan satış yapmasıdır. Bunun için yapmanız gereken çok fazla bir işlem yoktur. Sadece girmek istediğiniz miktarı belirlemeniz yeterli olacaktır.

Manuel Trading Bot Nedir?

Manuel Trading Bot Nedir?

Manuel grid trading bot ise fiyat aralıklarının manuel olarak belirlenmesidir. “Fiyat D” en düşük fiyat, “Fiyat Y” en yüksek fiyat anlamına gelir. En düşük fiyat bölümüne destek noktasını, en yüksek fiyat bölümüne ise direnç noktasını yazarak botu çalıştırabilirsiniz.

Huobi Grid Trading Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Huobi Grid Trading Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomatik alım satım botu olması, cazip gelebilir ancak doğru şekilde botu kullanmadığınızda zarar edebilirsiniz. Bu nedenle trading botu kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Peki, Huobi Grid Trading kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

  1. Alım satım botunun mantığı; “düşük fiyattan al”, “yüksek fiyattan sat” mantığı ile hareket etmektedir. Dolayısıyla yatay seyreden ya da tek taraflı seyreden bir piyasada grid trading kullanmanız önerilmez.
  2. Manuel seçeneğini seçerken fiyat aralıklarını belirlemeniz önemli bir konudur. Fiyat aralıklarını 1 günlükte seçmeniz daha sağlıklı olacaktır. 1 günlük destek ve direnç noktalarını belirlediğinizde kazancınız daha sağlıklı olur.
  3. Coin seçimi konusunda teknik analiz bilgisine sahip değilseniz bot kullanmamanızı öneririz. Ancak yine de kullanmak istiyorsanız fiyat hareketleri yüksek olan coinleri seçmeniz daha avantajlı olacaktır.
  4. Grid aralığı, yani işlem açma aralığını düşük tutmaya özen gösterin. Çünkü yüksek grid aralıklarında işlem açmanız, çok fazla alım-satım yapmasına neden olur ve bu da kar marjınızın düşmesine neden olacaktır.

Huobi Grid Trading Güvenilir mi?

Trading bot güvenilir mi

Trading botlar, sadece Huobi Global borsasında yoktur. Diğer bazı borsalar ve özel olarak buna yönelik hizmet veren bazı özel uygulamalar bulunmaktadır. Aslında botların güvenirliği, biraz da kullanıcıya bağlıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi otomatik ve manuel işlem yapma arasındaki farkları göz önünde bulundurarak işlem açmanız, risk oranınızı düşürür ya da yükseltir.

Huobi grid trading, temelinde güvenilir bir uygulamadı ve doğru şekilde kullanıldığında herhangi bir zararı olmaz. Fakat yanlış kullanım, grid aralıklarının yanlış belirlenmesi gibi birtakım yanlış işlemler, zarar edilmesine neden olur. Bu da botun güvenirliğinden ziyade kullanıcıların yanlış işlem yapmasına bağlıdır.

Global ölçekte hizmet veren ve verdiği hizmetleriyle her geçen gün daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Huobi, daha fazla kazanç sağlamak ve kazanç elde ederken de riski en aza düşürmek için farklı ticaret türleri sunuyor. Bunlardan biri de “Grid trading” adı verdiği otomatik alım satım botudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here