Currency Borsası Güvenilir mi, Yasal mı, Nerenin Borsası?

0
39

Currency kripto borsası, Belarus merkezli olarak kurulmuş, Coinmarketcap verilerine göre günlük $224,292,878 işlem hacmine sahip bir platformdur.

Platformu diğer borsalardan ayıran en temel özelliği, sadece kripto paralar değil aynı zamanda devlet tahvilleri, endeksler, hisse senetleri, döviz çiftleri ve emtialar dahil olmak üzere çok çeşitli tokenize edilmiş varlıklar sunmasıdır.

Currency.com Değerlendirmesi | Artıları – Eksileri

+ Kripto para ve farklı ticaret ürünleri – Türkçe canlı destek yok
+ Eğitim programları – Minimum para çekme miktarı
+ Fiat para birimleri – Stake etme özelliği yok
+ 7/24 duyarlı destek – ABD’den erişim yok

Currency Borsası Nedir?

Currency.com, rahat ticaret koşullarıyla en popüler kripto para borsaları arasında yer alır. Yüksek kaldıraç oranı ve iyi düşünülmüş risk çeşitlendirme sistemine sahip bir platformdur.

Kripto ticareti yaparken çeşitli stratejileri uygulamaya da yardımcı olması Currency.com’u diğer borsalardan ayırır.

Minsk’te bulunan Currency Com Bel LLC’ye ait olan platform, faaliyetlerini Belarus Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi No.8 uyarınca yürüten yetkili tüzel bir şirkettir.

2019 yılından bu yana faaliyetlerine ülkelerin yasalarına uygun şekilde devam eden Currency, yatırımcılara Apple Inc. ve Amazon.com gibi en büyük mavi çipli tokenize edilmiş hisse senetlerinden yararlanma imkanı sunar.

Tokenize edilmiş endeksler, ham petrol ve altın dahil olmak üzere emtialar ile S&P500 ve DAX30 gibi majörleri içeren platform, bu yönüyle Binance, Huobi, Gate.io gibi platformlardan ayrılmaktadır.

5

Currency 100$ HEDİYE

Belarus merkezli kripto borsası Currency'e kayıt ol 100$ bonus kazan!
100$ BONUS HEDİYELİcurrency

Currency Borsası Kimler İçin Uygundur?

Currrency, yukarıda da söylediğimiz gibi sadece kripto borsası değildir. Aynı zamanda devlet tahvilleri, endeksler, hisse senetleri gibi farklı ticaret türleri de sunar.

Kripto paralarla ilgilenen kişiler, Currency borsasını kullanabilirler. 225’ten fazla coin seçeneğine sahip olan platform, kaldıraçlı token işlemi de sunmaktadır.

Currency.com, hisse senetleri, devlet tahvilleri, endekseler ya da emtia alım satımı ile ilgilenenler için de uygun bir platformdur.

Sonuç olarak Currenyc.com piyasanın en bilindik kripto borsalarına göre daha zengin içeriklere sahiptir ve sadece bir yöne hitap etmekle kalmaz.

Currency.com Güvenilir mi?

Yeni bir yatırımcı, kripto borsasına ya da diğer finansal ürünlere girmeden önce platformu araştırır ve güvenilir olup olmadığını sorgular.

Currency.com güvenilir mi? sorusu da bu bağlamda önemlidir. Peki, Currency borsası güvenilir mi, güvenlik önlemleri olarak hangi algoritmaları kullanır?

Currency, kullanıcı varlıklarını koruma altında tutmak için varlıkların %97’sini soğuk cüzdanlarda tutar. Bu sayede olası bir siber saldırı durumunda varlıklar güven altında kalır.

Platformun tüm iletişim hatlarında HTTPS kullanılarak şifrelenir ve böylelikle platform güvenilir bir hale getirilir.

Güçlü sipariş eşleştirme sistemine sahip olan Currency.com’da saniyede 50’den fazla işlem gerçekleştirilir ve herhangi bir donma ya da kasılma problemi söz konusu olmaz.

Müşteri güvenliğini sağlamak ve AML politikalarına uygun hareket eden platform, yeni kayıt olan kullanıcılarından kimlik doğrulaması ister.

Currency KYC doğrulama, kara para aklama ve terörü finanse etme suçlarının önüne geçmek için istenmektedir ve güvenilirdir.

Üç uluslararası kurum tarafından düzenlenen Currency.com üst düzey fiziksel ve sanal güvenlik katmanları kullanan bir platformdur.

Ernst & Young tarafından yürütülen düzenli denetimler sayesinde borsa, sürekli olarak bir denetim mekanizması tarafından yürütülür. Bu da kullanıcıların daha güvende olmasını sağlar.

Belarus merkezli Currency, Belarus makamlarınca düzenlenmiş ve denetlenmiş bir borsadır.

Kayıt olan kullanıcılarının hesap güvenliğini sağlamak için  Google Authenticator (2FA) anahtarı öneren platform, bu yönüyle kullanıcı hesaplarında şüpheli işlemlerin yapılmasını engeller.

5

Currency 100$ HEDİYE

Belarus merkezli kripto borsası Currency'e kayıt ol 100$ bonus kazan!
100$ BONUS HEDİYELİcurrency

Currency Yasal mı, Lisanslı mı?

Currency Com Bel LLC’ye aittir ve onun tarafından işletilmektedir. Currency.com, faaliyetlerini Belarus Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi No.8 uyarınca yürüten yetkili bir tüzel kişilik olarak kayıt altında olan bir borsadır.

Yasal olarak Belarus’ta faaliyetlerine devam eden platform, faaliyette olduğu diğer ülkelerde de ülkelerin belirlediği kanunlar çerçevesinde hareket eder. Borsa şuan için ABD vatandaşlarına açık değil.

Artılar ve eksiler

Artıları

 • Teknik analiz : Teknik analiz yapmak için 75’ten fazla teknik gösterge mevcuttur.
 • Güvenlik : Yatırımcı varlıklarını ve kişisel verilerini korumak için 2FA, soğuk depolama ve daha fazlasıyla güvenliğe büyük önem verir.
 • Düzenlenmiş : Tamamen düzenlenmiş bir kripto platformu olarak Currency.com, AML ve KYC uyumludur.
 • Negatif bakiye koruması : Kullanıcıları negatif bakiyelerden koruyarak piyasa riskini en aza indirir.
 • Çoklu varlık sınıfı teklifi : Currency.com, fiat ve kripto ticaretinin yanı sıra 2.000’den fazla tokenize varlık sunar.
 • Kaldıraç : Kullanıcılar 500 kata kadar kaldıraçla işlem yapabilir.
 • Para Yatırma ve Çekme : Kullanıcılar kripto para, banka havalesi ve banka kartlarıyla para yatırabilir ve çekebilir.
 • Demo hesabı : Kullanıcılar, canlı bir ortamda işlem yapmadan önce platforma aşina olabilirler.
 • Eğitim : Kullanıcıların platforma ve alım satım varlıklarına aşina olmaları için görüntülemeleri için video eğitimleri mevcuttur.

Eksileri

 • Desteklenen kriptolar, pazar payına göre en büyükler arasındadır ve pazarda mevcut olan daha küçük kriptolara erişimi sınırlar.
 • Yeni kullanıcılar açısından biraz zorlayıcı olabilir.

Currency Kullanıcı Deneyimi

Currency kullanıcı deneyimi

2019 yılında kurulmuş olmasına rağmen diğer kripto borsalarına göre daha başarılı hale gelen Currency, kullanıcı deneyimine de önem veren bir platformdur.

5

Currency 100$ HEDİYE

Belarus merkezli kripto borsası Currency'e kayıt ol 100$ bonus kazan!
100$ BONUS HEDİYELİcurrency

Currency Mobil Uygulama

Kullanıcılarını hem web sitesinden hem de mobil uygulaması üzerinden destekleyen Currency.com, kullanışlı mobil uygulamaya sahiptir. Aşağıdaki bağlantılardan cep telefonunuza uygun mobil uygulamayı indirebilirsiniz.

IOS Android

Currency İşlem Ücretleri

Currency.com sabit ücretler sunar. Platform, hem alıcıları hem de üreticileri %0,20 oranında ücretlendiriyor. Bu oran Binance ile kıyaslandığında biraz yüksek kalmaktadır.

Currency işlem ücretleri tablosunu aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. İşlem ücretleri, ticaret modeline göre farklılık göstermektedir.

Currency işlem ücretleri

Currency Kayıt

Yukarıda platform ile ilgili tüm ayrıntılara yer verdik. Eğer currency güvenilir mi konusunda aklınızda bir soru işareti kalmadı ise borsaya kayıt olmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Adım 1: Üyelik formunu doldurmak için buraya tıklayın. Referans ile kayıt olmanız durumunda sürpriz indirimler kazanırsınız.

Currency kayıt

Adım 2: Forumu doldurduktan sonra mail adresinize gönderilen doğrulama bağlantısını tıklayarak Currency üyelik işlemini tamamlayın.

Currency kayıt

Currency Para Yatırma

Currency para yatırma işlemi, kredi kartı veya başka borsadan transfer edilerek yapılabilmektedir. Aşağıda Binance, Huobi, Gate.io vs. borsalardan para transfer etme işlemini anlatacağız.

Adım 1: Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın sol kenarında bulunan menülerden “Portfolio” sekmesine tıklayın.

Adım 2: Açılan ekranda ilk olarak kredi kartı ile para yatırma seçeneği ekrana yansır. Ekranı kapatarak yatırmak istediğiniz kripto parayı seçin, ağı belirleyin ve cüzdan kodunu kopyalayın.

Currency para yatırma

Currency mi, Binance mi, KuCoin mi?

Platform olarak son derece zengin içeriklere sahip olan Currency, Huob, KuCoin, Binance borsalarına göre daha zor bir kullanıma sahiptir.

KuCoin, para yatırma ve çekme işlemlerinde karmaşık olmayan bir yapıya sahiptir. Bu yönüyle Currency borsasına göre daha avantajlıdır.

Binance borsası, Currency gibi kripto dışında farklı varlıklar sunmaz. Bu Currency’nin daha zengin bir platform olduğunu gösterir. Ancak özelliklerinin kripto dışında olması, kripto yatırımcıları açısından dezavantaja dönüşür.

Currency, Türkçe dil desteği sunmuyor. Bu da özellikle yeni Türk yatırımcıları açısından zorlaşmasını etkilemektedir. Binance, KuCoin, Gate.io gibi platformlarda ise Türkçe dil desteği olduğu için daha kolay kullanılırlar.

7.6

KuCoin %10 komisyon indirimi

KuCoin'in ayrıcalıklarından yararlanmak için referans kodu ile kayıt ol, sen de kazan!
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

Sonuç olarak; Currency güvenilir mi? sorusuna elbette “evet” yanıtını verebiliriz. Denetlenmiş bir borsa olması ve sürekli incelenen bir borsa olması, güvenilir olduğunu gösterir.

Devlet güvencesi hiçbir borsada olmadığı gibi Currency’de de yok. Güvenlik önlemleri, varlık güvenliği ve kullanıcı denetimi, borsa tarafından sağlanır.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.
UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz