Bitrue Borsası Güvenilir mi, Sahibi Kim, Komisyon Oranları 2022

2016 yılında Singapur merkezli olarak kurulan Bitrue borsası, USD, EUR, GBP, HKD, SGD, AUD, CHF, MXN itibari para birimlerini destekleyen, yüksek işlem hacmine sahip bir kripto borsasıdır.

Coinmarket cap verilerine göre işlem hacmi bakımından en büyük 33. kripto borsası olan Bitrue, BTC, ETH, XRP gibi kripto paraların yanında 4691+ altcoin seçeneğine sahiptir.

Bitrue Değerlendirme 2022 | Artıları – Eksileri

+ Altcoin seçenekleri -Türkçe destek
+ Düşük işlem ücretleri -Düşük likidite
+ İtibari para yatırma -Sicili
+ Kolay kullanım -TRY yatırma

Bitrue Borsası Nedir?

2016 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulan Bitrue borsası, kripto para alım-satım ve takas platformu olarak kuruldu.

Vadeli işlem, spot ticaret, earn, staking gibi farklı ticaret türleri ile kullanıcılarını destekleyen borsada 250+ kripto para listelenmektedir.

Kullanıcının aylık işlem hacmine göre değişmekle birlikte %0,32 işlem ücreti kesintisi yapan borsa, yüksek hacimli bir borsa olduğu için alım-satım emirleri hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Segmentindeki diğer kripto borsaları kadar gelişmiş bir platform olmasa da rekabetçi yönlere sahip olan Bitrue, pasif gelir kazanma, staking gibi özellikleri ile rekabetçi olmayı başarmaktadır.

6
Bitrue

Bitrue Sürpriz ödüller

Hong Kong merkezli güvenilir kripto borsası Bitrue'a kayıt olmak için tıkla.
KOMİSYON İNDİRİMLİbitrue

Bitrue Borsası Güvenilir mi?

Bitrue kripto borsası, en güvenilir borsalar arasında yer almaktadır. Kullanıcı güvenliğini sağlamak için 2FA uygulaması kullanılmaktadır.

AML politikalarına uygun şekilde hareket eden Bitrue borsası, kullanıcılarından kimlik doğrulama talep eden bir borsadır.

Bitrue güvenilir mi? sorusuna 38 milyon XRP ve 40 milyon BTR’lik özel bir sigorta fonuna sahip olması üzerinden de cevap vermek gerekir.

Platform, olası saldırılar durumunda kullanıcı varlıklarını iade etmek için özel bir sigorta fonu oluşturmuş. Bu da kullanıcının platforma güven vermesini sağlar.

Geçmiş döneminde kötü bir deneyim yaşayan Bitrue, 2019 yılında uğradığı siber saldırı sonucunda Bitrue, Ripple ve Cardano cüzdanlarından 4 milyon doların üzerinde kripto para birimi fonunu kaptırdı. Ancak sigorta fonu ile kullanıcılarının zararını karşıladı.

Bitrue borsası, kullanıcı problemlerinin çözülmesi adına SSS sayfası ile destek sayfasını aktif olarak kullanmaktadır. SSS bölümünde detaylı bilgilendirmelere yer verilmesine ek olarak mail üzerinden iletişim sağlanması, kullanıcı problemlerinin çözülmesine yardımcı olur.

2019 yılında borsanın siber saldırıya uğraması ve kullanıcı varlıklarının çalınması, bağımsız kripto para borsaları değerlendirme uzmanlarına göre Bitrue’nin daha fazla güvenliğe ihtiyaç duyduğunu belirtmektedir.

6
Bitrue

Bitrue Sürpriz ödüller

Hong Kong merkezli güvenilir kripto borsası Bitrue'a kayıt olmak için tıkla.
KOMİSYON İNDİRİMLİbitrue

Bitrue Yasal ve Düzenlenmiş mi?

Birçok kripto borsası gibi Bitrue de düzenlenmiş bir borsa değil. Ancak şirketin yaptığı açıklamaya göre Singapur bölgesinde yasal olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

5 milyona yakın kullanıcısı bulunan borsa, AML politikalarına uygun şekilde hareket eden, faaliyette olduğu ülkelerin yasalarına göre düzenlemeler yapan bir borsadır.

Diğer borsalar gibi Bitrue de herhangi bir devlet güvencesi altında olmadığı için kullanıcıların ek güvenlik önlemleri ile hareket etmeleri önemlidir.

Bitrue yasal mı

Bitrue Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcı deneyimine oldukça önem veren Bitrue borsası, basit, sade ve anlaşılır bir alım-satım ekranına sahiptir. Hem mobil uygulaması hem de web ara yüzü kolaylıkla kullanılabilen borsanın alım-satım alanını aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz.

Bitrue kullanıcı deneyimi

Bitrue Mobil Uygulama

Kullanıcılarını hem web arayüzü hem de mobil uygulama üzerinden destekleyen Bitrue kripto borsası mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

IOS Android

Coinmarket Bitrue Verileri

En yüksek işlem hacmine sahip kripto borsaları değerlendirmesi yapan bağımsız kuruluş Coinmarketcap verilerine göre Bitrue, günlük $1,445,338,832 işlem hacmine sahip bir platformdur. Borsanın skoru 5,8 olarak belirlenmişken altcoin sayısı ise 491+ olarak belirlenmiştir.

USD, EUR, GBP, AUD, ZAR, CAD, DKK, JPY, NOK ve KRW para birimlerini destekleyen Bitrue’de TRY itibari para bulunmamaktadır.

Cer.live Bitrue Derecelendirmesi

Bağımsız kripto para borsaları derecelendirme platformu cer.live de Bitrue hakkında bir değerlendirmede bulunmuş. Verileri incelediğimizde; en güvenilir kripto borsaları listelemesinde 29. sırada yer alan Bitrue, A sınıfı güvenlik değerlendirmesine sahip, penetrasyon testi, fonların kanıtlanması ve hata ödülü kategorilerinde başarılı borsa olarak değerlendirilmiştir.

6
Bitrue

Bitrue Sürpriz ödüller

Hong Kong merkezli güvenilir kripto borsası Bitrue'a kayıt olmak için tıkla.
KOMİSYON İNDİRİMLİbitrue

Bitrue Avantajları

2FA Güvenlik: Kullanıcı güvenliğine önem veren Bitrue, hesap girişlerinde kullanıcılarından iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ister.

Düşük İşlem Ücretleri: Segmentindeki kripto borsaları ile kıyaslandığında Bitrue’nin daha düşük işlem ücretleri sunduğu görülmektedir.

Altcoin Seçeneği: Borsanın 491+ altcoin seçeneği ile USD, EUR, GBP, AUD, ZAR, CAD, DKK, JPY, NOK ve KRW para birimlerini desteklemesi, özellikle bu itibari paraları kullananlar için büyük bir avantajdır.

Teşvikler: Bitrue’nin en önemli avantajlarından biri de kullanıcılarını sürekli olarak teşvik edecek ödüller dağıtmasıdır.

Vadeli İşlem: Bitrue borsası, kullanıcılarına daha fazla ticaret modeli sunan bir borsadır. Borsada vadeli işlem ve marj işlem yapılabilmektedir.

Spot İşlem: Tüm borsalarda olduğu gibi Bitrue’de de spot ticaret yapılabilmektedir. Bu işlem, vadeli işlemlere göre daha az risk içerir.

Bitrue Dezavantajları

TRY Yatırma: Birçok itibari para desteklemesine rağmen Bitrue’nun Türkiye’deki bankalarla bir anlaşması bulunmamaktadır.

Türkçe Destek: Türkiye’de de aktif şekilde kullanılan Bitrue’nun Türkiye’deki kullanıcılarına özel Türkçe konuşan müşteri temsilcileri bulunmamaktadır.

Düşük Likidite: Diğer kripto borsaları ile kıyaslama yaptığımızda, Bitrue’nun daha düşük likiditeye sahip olduğu görülmektedir. Bu da alım satım işlemlerinin daha geç sürede işlenmesine neden olmaktadır.

6
Bitrue

Bitrue Sürpriz ödüller

Hong Kong merkezli güvenilir kripto borsası Bitrue'a kayıt olmak için tıkla.
KOMİSYON İNDİRİMLİbitrue

Bitrue Komisyon Oranları

Bitrue komisyon oranları, kullanıcının aylık işlem hacmine göre değişiklik gösterir. XRP/BTC, XPR/USDT, XRP/ETH: %0,2
Diğer BTC, ETH ve USDT işlem çiftleri: 0,098% XRP işlem çiftleri: 0,280 şeklinde belirlenmiş iken diğer altcoinlerde daha farklı işlem ücreti kesintisi yapılmaktadır.

Bitrue güncel işlem ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayın.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Bitrue Kayıt Olma

Borsanın avantajları ve dezavantajları hakkında verdiğimiz bilgilerden sonra eğer siz de platformda yer almak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek Bitrue üyeliği oluşturabilirsiniz.

Adım 1: Bitrue üyeliğini başlatmak için buraya tıklayın ve açılan forumu doldurun. Referans kodu bölümüde bir kod bulunmuyorsa “ELWZTLV” kodunu ekleyerek sürpriz indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Bitrue kayıt

Adım 2: Forumu doldurup kayıt işlemini tamamladıktan sonra Bitrue’nun mail adresinize gönderdiği doğrulama kodunu ilgili bölüme yazarak üyeliğinizi tamamlayın.

Bitrue kayıt

Bitrue Güvenlik Ayarları

Bitrue üyelik işlemini tamamladıktan sonra alım-satım yapmaya başlamadan önce 2FA doğrulama, telefon numarası doğrulama gibi güvenlik adımlarını tamamlamanız gerekmektedir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra [Profil] – [Hesap] – [Güvenlik] adımlarını takip edin ve size sunulan güvenlik ayarlarını yapın.

Bitrue güvenlik

Bitrue Para Yatırma

Hesap güvenlik ayarlarını da yaptıktan sonra artık alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. Bitrue para yatırma işlemi, sadece kripto borsalarından yapılacak transfer ile gerçekleşebilmektedir. Hesabınıza para yatırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Adım 1: Menüde yer alan Varlıklar sekmesine tıklayın, açılan menüden Yatır butonuna tıklayın.

Adım 2: Açılan yeni sayfadan coin seçin, ağ adresini belirleyin ve cüzdan kodunu kopyalayın.

Bitrue para yatırma

Adım 3: Kopyaladığınız adresi transfer yapacağınız borsadan [Cüzdan] – [Çekme] adımlarını takip edin ve aynı coin ile ağı seçtikten sonra ilgili alana yapıştırıp işlemi onaylayın.Coinex para yatırma

Bitrue Para Çekme

Bitrue para çekme işlemini tamamlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

Adım 1: Bitrue’dan para çekmek için transfer edeceğiniz borsaya giriş yapın [Varlıklar]-[Yatır] adımlarını takip edin. Coin ve ağı belirledikten sonra cüzdan kodunuzu kopyalayın.

Coinex para çekme

Adım 2: Bitrue hesabınıza giriş yapın [Varlıklar]-[Çek] adımlarını takip edin. Coin ve ağı seçin daha sonra kopyaladığınız cüzdan kodunu yapıştırarak işlemi onaylayın.

Bitrue para çekme

Binance mi, Bitrue mi?

İki borsa arasında kıyaslama yaptığımızda Binance’in daha fazla avantaj ve özelliğe sahip olduğu görülmektedir.

Binance, daha fazla altcoin seçeneğine sahip bir borsa olmakla birlikte itibari para yatırma seçenekleri de fazladır ve TRY yatırma seçeneği de bulunmaktadır.

Bitrue, güvenirlik noktasında herhangi bir sorun ile karşılaşabileceğiniz bir borsa değil, Binance da bu konuda aynı güveni verir.

Binance’da ticaret seçenekleri daha aktiftir. Ancak Bitrue’da seçeneklerin daha az olduğu görülmektedir.

Komisyon ücretleri, Binance’da %0,075 olarak belirlenmiş iken Bitrue’da bu oran %0,32 olarak belirlenmiştir.

Sonuç olarak; Bitrue güvenilir mi sorusuna evet cevabını verebiliriz. Hiçbir borsa devlet güvencesi altında değildir. Bitrue da aynı şekilde herhangi bir güvenceye tabii değildir.

Komisyon ücretleri noktasında Binance ile kıyaslandığında Binance’da daha düşük komisyon ücretleri olduğu görülmektedir. Ancak bu, Bitrue’nun güvenilir olmadığını göstermez.

Netice itibari ile araştırmalarınızı daha detaylı şekilde yaparak borsaya kayıt olmanız daha sağlıklı olacaktır.

9.9

Binance En Yüksek işlem hacmine sahip borsa

Binance Global, piyasa değeri ve yatırım hacmi açısından en büyük kripto para borsadır.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here