En Sık Yaşanan Binance Sorunları ve Çözüm Önerileri

Binance kullanıcılarının en çok yaşadıkları sorunları ve çözümleri bu yazımızda bulacaksınız. İşte en sık karşılaşılan Binance hataları ve çözümleri…

Binance Google Authenticator (2FA) Kod Hatası

Binance’de zaman zaman yaşanabilen problemlerden biri olan Google Authenticator (2FA) kod hatası, şikayetvar sitesinde en çok konu olan problemlerden biridir.

Kullanıcılar “TRbinance hesabıma tanımladığım Google Authenticator (2FA) kimliğime ulaşamıyorum, sürekli hata veriyor ve hesabımdaki bakiyelerimle işlem yapamıyorum” şeklinde şikayette bulunuyor.

Çözümü:

Google Authenticator (2FA) kurulumu yaparken öncelikle sağlıklı bir şekilde yapabilmek için “manuel kurulum” yerine “QR kodu” ile hesap oluşturmanızı öneririz. Yanlış oluşturulmuş 2FA ile giriş yapamazsınız.

Doğru şekilde hesabınızı oluşturduğunuz halde sürekli hata alıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayın.

Adım 1: Binance giriş sayfasına girin, e-posta ve şifre alanının altında yer alan [Güvenlik doğrulaması kullanılamıyor mu?] seçeneğine tıklayın.

Binance Google Authenticator

Adım 2: [Google Doğrulama kullanılamıyor] seçeneğine tıkladıktan hemen yanında yer alan kutuyu işaretleyin. Daha sonra [Sıfırlamayı onayla] butonuna tıklayın.

Binance Google Authenticator

Adım 3: Açılacak sayfada, kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresi ve cep telefonunuza 2FA doğrulama kodunu sıfırlamanız için kod gönderilecektir. Kodu almak için seçeneklerin karşısında yer alan [Gönder] butonuna tıklayın ve  gelen kodları ilgili alanlara girin.

Binance Google Authenticator

Adım 4: Binance Google Authenticator (2FA) ve TRBinance 2FA sıfırlama işlemini yukarıda anlattığımız şekilde yaptıktan sonra güvenlik sorularını yanıtlayacağınız bir sayfa açılacaktır.

Binance Google Authenticator

Adım 5: Güvenlik sorularını yanıtladıktan sonra yeni açılacak sayfada kimlik doğrulama işlemini yapmanız gerekmektedir.

Binance Google Authenticator

Adım 6: Son olarak Kimliğinizin ön ve arka yüzünü yükledikten sonra son adımda yüz doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

İşlemi bilgisayar üzerinden yapacaksanız Binance veya BinanceTR uygulaması ile QR kodunu tarattıktan sonra işleme devam edebilirsiniz.

Binance Google Authenticator

 

Binance TR Hesaba Para Yatırma Sorunu

BinanceTR şikayetleri arasında kullanıcıların zaman zaman yaşadıkları problemlerden bir diğeri de para yatırma sorunudur.

Bazı kullanıcılar, “EFT ile para yollamaya çalıştım, 4 saat geçmiş olmasına rağmen para henüz hesabıma yatmadı” şeklinde şikayette bulunmaktadır.

Çözümü:

Zaman zaman bankaların yoğunluğundan ya da TRBinance’ın yoğunluğundan kaynaklı olarak hesaba para yatırma sorunu yaşanabilmektedir. Normalde EFT/Havale ile yatırılan para, ortalama 30 dakika içerisinde hesaba aktarılır.

  1. Bu tip durumlarda, BinanceTR hesabınıza giriş yapın, sağ altta yer alan “Canlı Destek” sayfasına bağlanın.
  2. Durumunuzu müşteri temsilcisine aktarın. Müşteri temsilcisi sizden gönderdiğiniz paranın dekontunu isteyecektir.
  3. Dekontunuzu online bankacılık sisteminden indirerek gönderin. Kısa bir sürede işleminiz kontrol edildikten sonra paranız hesabınıza aktarılacaktır.

Başka Borsadan Yatırdığım Varlık Henüz Hesabıma Geçmedi

txid

Binance şikayetleri arasında yer alan bir diğer şikayet ise başka borsadan transfer edilen coinin hesaba geçmemesi ile ilgili.

Kullanıcılar “başka borsadan Binance hesabıma coin gönderdim ancak 5-6 saat geçmesine rağmen henüz hesabıma aktarılmadı” şeklinde şikayette bulunuyor.

Çözümü:

Başka platformdan Binance’a coin transferi yapılırken, yapılan işlem üç aşamadan geçtikten sonra hesaba yansıtılır. Bu aşamalar;

  1. Harici prlatformdan çekim,
  2. Blockchain ağ onayı,
  3. Binance’in fonları hesaba yatırması.

Başka bir platformdan (Gate.io, KuCoin, FTX, Coinbase, BTCTurk, Paribu vs.) Binance hesabına para aktardığınızda, platformdan çıkış yapılması durumunda platform bilgilendirmesinde “Başarılı” şeklinde uyarı verir.

Ancak bu, işleminizin tamamlandığı anlamına gelmez. Başarılı bir şekilde çıkış yapılan coin, önce Blockchain ağında onay bekler, burada onay aldıktan sonra Binance hesabınıza aktarılır.

Binance transfer ettiğiniz coinlerin hangi aşamada olduğunu öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla [Cüzdan] – [Özet] – [İşlem Geçmişi]  öğelerine tıklayın. Daha sonra [TxID] butonuna tıklayarak gönderdiğiniz coinin nerede olduğunu ve hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

TR Binance Hesabımı Yanlış Binance Hesabıyla Eşleme Sorunu

Binance eşleştirme

Zaman zaman kullanıcıların yaptıkları hatalardan biri de Binance Global hesabına BinanceTR eşleşmesi yaparken yanlış hesabı doğrulamalarıdır.

Kullanıcılar; “Binance’da yanlış hesabı doğrulamışım, BinanceTR hesabıma bağlı olan Binance Global hesabım yerine başka hesap ile eşleştirdim. Bunu nasıl çözebilirim?” şeklinde sormaktadır.

Çözümü:

Binance Global ve TR uygulamaları birbirinden bağımsız hesaplar değildir.

Eşleştirme yaparken Binance Global hesabınızı oluştururken verdiğiniz bilgileri ve şifreleri aynı şekilde BinanceTR hesap oluştururken de vermeniz gerekmektedir.

Farklı bilgilerle eşleştirme yapılması halinde, iki hesap arasında transfer işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Yanlış bir işlem yapmanız durumunda Binance Global ana sayfasının sağ alt köşesinde yer alan “Canlı Destek” sayfasına bağlanarak durumu izah edin.

Sizden kimlik bilgilerinizi ve yüz doğrulama işlemini yapmanızı isteyeceklerdir. Bu işlemleri başarılı bir şekilde yaptığınızda, doğru olan hesabınızla eşleştirme yapabilirsiniz.

Binance E Posta Doğrulama Kodu Gelmiyor

Binance kullanıcılarının zaman zaman yaşadıkları problemlerden biri de e-posta doğrulama kodunun gelmemesi problemidir.

Şikayetvar sitesi üzerinde yapılan şikayetlerde; “Binance, e-posta doğrulama kodu yollamıyor, bir süredir bu sorunu yaşadığım için paramı çekemiyorum, ne yapmam lazım?” şeklinde şikayetler yer almaktadır.

Çözümü:

Sıklıkla yaşanan Binance e-posta doğrulama kodu sorunu, aslında kullandığınız mailin sunucuları ile ilgili bir sorundur.

Binance resmi e-posta adreslerini beyaz listeye eklediğinizde bu sorunu çözebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Binance Operatör Değişikliği Nedeniyle Binance’ye Girme Sorunu

Binance şikayetleri arasında en çok yaşanan durumlardan biri operatör değişikliği nedeniyle Binance’a girme sorunu yer almaktadır. Kullanıcılar Binance şikayetvar ve diğer platformlardan bu sorun ile ilgili oldukça fazla şikayet açmışlar.

“Operatör değişikliği yaptım, hesabıma giremiyorum, ne yapmalıyım?” şeklinde soruyorlar.

Çözümü:

Operatör değişikliği yaptıktan sonra SMS alamıyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

Adım 1: Hesabınıza giriş yaparken ya da para yatırma ve çekme işlemi yaparken SMS almama sorunu yaşıyorsanız  [Güvenlik doğrulaması kullanılamıyor mu?] öğesine tıklayın.

Binance SMS sorunu

Adım 2: Açılan yeni sayfada güvenlik öğesini (cep telefonu) seçin ve [Sıfırlamayı onayla] butonuna tıklayın.

Binance SMS sorunu

Adım 3: Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra doğrulamayı 2FA uygulaması ile yapın ve [Gönder] butonuna tıklayın.

Binance SMS sorunu

Adım 4: Telefon numaranızı değiştirdi iseniz ya da operatör değişikliği yaptı iseniz yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra yeni telefon numaranızı ya da aynı numarayı girerek [Kod al] butonuna tıklayın ve ardından [Şimdi Sıfırla] butonuna tıklayın.

Binance SMS sorunu

Adım 5: Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra geriye kalan güvenlik adımlarını tamamlamanız gerekmektedir.

Güvenlik sorularını yanıtlayın, kimliğinizin ön ve arka yüzünü yükleyin ve son olarak yüz doğrulama aşamasını da tamamladıktan sonra operatör sorunu kalkacaktır.

Eğer bunları yaptığınız halde yine de SMS alamıyorsanız Binance veya BinanceTR ana sayfasının sağ alt köşesinde yer alan “Canlı Destek” butonuna tıklayarak yardım alabilirsiniz.

Binance SMS sorunu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here