Kurumsal Kullanıcılar İçin Binance Özel Girişli Hesap Açma ve Kullanma

Binance özel girişli hesap ya da diğer adıyla alt hesap açmak için aşağıdaki adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

9.9
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

Binance özel girişli hesap, ana hesabınıza atayacağınız alt hesaptır. Alt hesaplar, ana hesabın giriş çıkış işlemlerine, alım satım ve emir geçmişlerine, Ana Hesabın varlık bakiyelerine ve yatırma adreslerine erişmek için salt okuma haklarına sahip olur.

Binance Özel Girişli Hesap Açma

Adım 1: Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra [Profil] – [Pano] sekmesine tıklayın.

Binance alt hesap açma

Adım 2: Pano bölümüne girdikten sonra [Özel Giriş] öğesini tıkladıktan sonra [+ Diğer Roller Hesabı] seçeneğine tıklayın. Buradan 20 adede kadar özel girişli hesap tanımlayabilir, silmek istediklerinizi [Sil] butonuna tıklayarak kaldırabilirsiniz.

Binance alt hesap açma

Adım 3: Yeni hesap eklemek için oluşturacağınız hesap için hesap bilgilerini girin, daha sonra e-posta doğrulamasını yapın ve bundan sonra [Hesap Oluştur] öğesini tamamlayın.

Binance alt hesap açma

Adım 4: Hesap açma işlemini tamamlayabilmek için oluşturduğunuz hesap için verdiğiniz e-posta adresine bir doğrulama kodu gönderilecektir. Doğrulama kodunu girdikten sonra ana hesabın 2FA doğrulama kodunu girin ve [Onayla] öğesine tıklayın.

Binance alt hesap açma

Özel Girişli Hesabın Ticaret Geçmişi Nasıl Görüntülenir?

Oluşturduğunuz bir özel girişli hesabın ticaret geçmişini görüntülemek için “Özel girişli hesap” ile doğrudan giriş yapabilirsiniz. Daha sonra özel hesabın yaptığı ticari işlemlerin geçmişini görebilirsiniz.

  1. [Profil] – [Pano]‘ya tıklayın.
  2. 2FA doğrulamasını etkinleştirdikten sonra [Alt Hesaplar]– [Sipariş Yönetimi] öğesine tıklayın.
  3. Bu bölümden özel girişli hesapların hareketlerini görebilirsiniz.

Binance’ın kullanıcılarına sunduğu bu özel ticaret türü, daha çok kurumsal olarak çalışan ve ana hesaplarına bağlı farklı traderlerin olduğu hesaplar içindir.

Alt hesapları inceleme

Binance Özel Girişli Hesap Özellikleri

Örneğin, sizin bir hesabınız var ve bu işi kurumsal olarak yapıyorsunuz. Altınızda çalışan başka traderler var ve bunların yaptıkları işe göre ay sonu prim vereceksiniz.

Her bir kullanıcı için ayrı bir hesap açılışı yapmak oldukça zorlayıcı olacaktır ve kurumsal çalışma prensibine de aykırı olacaktır.

Personelinizin işten ayrılması ya da başına bir işin gelmesi durumunda hesabınızı geri alabileceğiniz bir muhatap bulamazsınız.

Binance alt hesap, sizin oluşturduğunuz ana hesabınızın altında farklı bir hesap oluşturma ve bunlara istediğiniz yetkileri verme ya da kısıtlama özelliği kullanabileceğiniz bir ticaret türüdür. Alt hesap özellikleri şunlardır;

  1. Özel girişli hesapların oturum açma bilgileri Ana hesap tarafından belirlenir.
  2. Özel girişli hesap (alt hesap) hem ana hesabın hem de diğer alt hesapların işlem hareketlerini görebilir.
  3. Özel girişli hesap ana hesabın spot varlık bakiyelerini görebilir ve yatırma adreslerini görüntüleyebilir.
  4. Özel girişli hesap Binance Destek ile iletişime geçebilir.

Özel girişli hesaplar, yukarıda söylediğimiz işlemleri görebilir. Ancak ana hesabın kişisel bilgilerini veya kimlik bilgilerini göremez.

Ana hesap, alt hesaba yani özel girişli hesaba yukarıda belirlenen özellikler çerçevesinde kısıtlama koyabilir ya da yetki verebilir.

Kurumsal olarak kripto para ticareti yapmak istiyor ve daha fazla para kazanmak istiyorsanız özel girişli hesap uygulamasının tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

9.9

Binance En Yüksek işlem hacmine sahip borsa

Binance Global, piyasa değeri ve yatırım hacmi açısından en büyük kripto para borsadır.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

Özel Giriş İşlevini Kimler Kullanabilir?

Özel girişli hesaplar (alt hesap) ana hesaptan farklıdır. Bir alım-satım ekibinde olan fakat alım-satım yapmayan, yatırma geçmişlerini, spot varlık bakiyelerini ve yatırma adreslerini görüntülemesi gereken kişiler ya da ana Binance müşteri hizmetlerinden yardım alması gereken kişiler özel giriş işlevi kullanabilirler.

Bunun dışında kendi alım-satım geçmişi için üçüncü taraflara geçici olarak erişim sağlayan ana hesap kullanıcıları da özel giriş işlevi kullanabilirler.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz