Binance Para Çekme Nasıl Yapılır?

Binance’a para yatırma işlemi kadar, Binance para çekme işlemi de Binance’i yeni kullananların sık sordukları sorulardan biridir. Bu yazımızda, tüm detaylarıyla birlikte Binance para çekme hakkında resimli anlatım yapacağız.

Binance para çekme işlemi, daha önceleri BinanceTR uygulaması olmadığı için PaPara ile kolaylıkla yapılabiliyordu. Ancak 16 Nisan’da Resmi Gazete’de yayınlanan haberden sonra 30 Nisan itibari ile PaPara ile Binance para yatırma ve para çekme işlemleri durduruldu. Peki, Binance para çekme işlemi nasıl yapılır?

Binance Hesabından Başka Hesaba Kripto Para Çekme

Binance hesabınızdan başka bir platformdaki hesabınıza para aktarmak için takip etmeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Özellikle cüzdan adresini doğru şekilde transfer etmeniz önemlidir. Çünkü yanlış cüzdan koduna para gönderilmesi durumunda, paranızı geri almak gibi bir şansınız olmayacaktır. İşte adım adım Binance hesabınızdan başka hesaba para çekme işlemi.

1- Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” bölümüne girin.

Binance para çekme

2- Cüzdanınıza girdikten sonra “Çekme” sekmesine tıklayın.

Binance para çekme

3- Burada, “Kripto” ve “İtibari Para” seçeneklerinden “Kripto” seçin.

Binance para çekme

4- Daha sonra çıkacak ekrandan çekmek istediğiniz kripto parayı ve ağı seçin. Ağı doğru seçmediğiniz durumda paranız Blockhain kayıt defterinde asılı kalır ve geri almak için çok fazla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle “Ağ” kısmını doğru seçtiğinizden emin olun.

Binance para çekme

5- Bu işlemleri doğru şekilde yaptıktan sonra “Onayla” butonuna tıklayın ve mail adresinize, cep telefonunuza gelen kodu ilgili alana girin. Eğer 2FA doğrulaması kullanıyorsanız, doğrulama kodunuzu da girdikten sonra işlemi onaylayın.

Binance’ten Türk Lirası Nasıl Çekilir?

Daha önceki dönemlerde Binance’te Türk Lirası çekme işlemi yapılamıyordu. Bunu yapabilmek için ancak Türkiye’de hizmet veren Paribu, BTCTurk gibi bir platformda hesabınızı oluşturup BTC transferi ya da Ethereum transferi yapabilir, daha sonra bu borsalarda satış işlemi yaparak Türk Lirası çekilebiliyordu.

Daha sonra PaPara’nın geliştirilmesi ile birlikte artık yukarıdaki işleme gerek kalmadan anında PaPara hesabına para çekmek mümkündü.

Yukarıda belirttiğimiz gibi 30 Nisan itibariyle artık PaPara ile para yatırma ve çekme işlemi sonlandırıldı ve buna karşın Binance, Türk kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla BinanceTR uygulamasını aktif şekilde kullanıma sundu. Artık herhangi bir aracı borsaya ihtiyaç duyulmadan, BinanceTR uygulamasından Türk Lirası çekim işlemi yapılabiliyor.

BinanceTR’den Para Çekimi Nasıl Yapılır?

İtibari para çekimi için herhangi bir borsaya paranızı aktarmanıza gerek kalmadan, komisyon kesintilerine maruz kalmadan Binance TR uygulamasını kullanarak paranızı çekebilirsiniz. BinanceTR’den para çekmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

1- Binance Global hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” sekmesine girin.

2- Cüzdanınıza giriş yaptıktan sonra “Spot” bölümüne geçin ve “Transfer” Seçeneğine tıklayın.

Binance para çekme

3- Daha sonra ekranda çıkan üst kısımda “Spot Cüzdanı” alt kısımda ise “BinanceTR” seçin.

Binance para çekme

4- Alt kısımda çıkan seçenekten hangi coini transfer etmek istiyorsanız onu seçin.

5- Bu işlemleri yaptıktan sonra “Transferi Onayla” butonunu tıklayın ve sizden istenen mail kodu, SMS kodu ve varsa 2FA doğrulama kodunu girin.

Binance Para Çekme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aslında son derece basit bir işlem olmasına rağmen Binance’ın yeni kullanıcıları Binance para çekme işleminde yaptıkları bazı küçük hatalardan dolayı varlıklarını kaybedebiliyor. Bu nedenle Binance hesabınızdan başka borsadaki hesabınıza para aktarırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

  1. Alıcı cüzdan adresinin doğru olduğundan emin olun. Yanlış bir karakter bile girseniz, yanlış gönderim olacağı için paranızı geri alma şansınız olmayacaktır. Bunun için hangi borsayı kullanıyorsanız cüzdan kodunu kopyalama seçeneği mutlaka bulunur. Hatalı işlem yapmamak için manuel adres girmek yerine kopyalama seçeneğini kullanın.
  2. Ağ seçimi de kripto para transferi aşamasının en önemli konularından biridir. Örneğin USDT göndermek için ERC20 ve TRC20 ağları bulunmaktadır. Transfer edeceğiniz borsada ERC20, Binance’te TRC20 ağını seçmeniz durumunda para transferi yapamazsınız.
  3. Şifrelerinizi kimseyle paylaşmayın.

Binance Para Çekme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance tr para nasıl çekilir?

BinanceTR uygulamasından paranızı çekmek için Binance Global hesabınızdan cüzdan-spot-transfer adımlarını izleyerek hesabınıza para çekebilirsiniz. Vakıfbank ve Ziraat Bankası hesabınıza varsa 7/24 para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankalarda hesabınız yoksa diğer bankalar için EFT saatleri içerisinde çekim yapabilirsiniz.

Binance para çekme kaç gün?

Binance para çekme, Vakıfbank ve Ziraat Bankası kullanıcıları için 7/24 yapılabilmektedir. Diğer banka kullanıcıları ise EFT saatleri içerisinde Binance para çekme işlemi yapabilirler.

Binance’ten Türk Lirası Çekilir mi?

Daha önceleri Binance Global’den BinanceTR hesabına TRY olarak para aktarımı yapılabiliyordu. Yapılan yenilikle birlikte varlıklarınızı sadece BUSD, USDT, BTC olarak BinanceTR hesabınıza aktarabilir, BinanceTR uygulamasından varlıklarınızı TRY dönüştürebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here