Binance P2P Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance p2P, kullanıcıların yerel para birimleri ile eşler arası çeşitli kripto para birimlerini alıp satmaya olanak sağlayan bir platformdur.

Dünyanın en güvenilir kripto para borsası Binance, P2P özelliğini kullanıcılarına sunarak daha fazla para kazanmayı kolaylaştırıyor. 2018 yılından bu yana verilen bu hizmet, her geçen gün daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarıyor.

Binance P2P Nedir?

Binance p2p nedir

Binance p2p (Peer-to-Peer), kullanıcıların yerel para birimleri ile eşler arası çeşitli kripto paraları alıp satmaya olanak sağlayan bir platformdur. 2018 yılında hizmete sunulan bu platformda BTC, ETH, USDT, DAI, BUSD, BNB, DOGE gibi kripto paralarla alım satım yapılabilmektedir.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para platformu özelliğine sahip Binance, farklı ticaret seçenekleriyle kullanıcılarının daha fazla para kazanmasına olanak sunmaya devam ediyor. Sıkça sözü edilen Binance P2P de bu yenilikler arasında değerlendirilebilir.

Binance P2P Nasıl Çalışıyor?

Aslında kripto para ticaretinden farklı bir sistem olmayan Binance p2p (Peer-to-Peer), son derece basit bir şekilde çalışan bir programdır. Binance tarafından onaylanmış kullanıcılar (KYC doğrulamasını tamamlamış kullanıcılar), sisteme ilan verirler. Ellerindeki varlığı satışa çıkarttıkları bu ilanda varlığın fiyatını belirlerler. Bir alıcının çıkması durumunda alıcılar, banka yoluyla ya da diğer ödeme seçenekleriyle satın alma işlemini tamamlarlar.

İlginizi Çekebilir: KYC Doğrulaması Nedir?

Binance P2P, aslında bir nevi dövizcilik ya da kuyumculuk işlemi gibidir. Kullanıcı spot piyasada ya da vadeli işlem piyasasında işlem yapmak yerine, elinde bulundurduğu varlıklarını perakende olarak başka satıcılara satar. Yani buradaki en büyük avantaj, piyasa emri ya da limit emir kullanmaya gerek kalmadan satıcının istediği fiyatı belirlemesi, alıcının da bunu kabul etmesidir.

Binance P2P Güvenilir midir?

Dünyanın en büyük kripto para platformu Binance tarafından sağlayan Binance p2p (Peer-to-Peer) hizmeti, tamamen kontrol altında tutularak dolandırıcılık ya da benzeri durumların yaşanmasının önüne geçilecek şekilde tasarlanmıştır. Binance p2p (Peer-to-Peer) hesabınızdan bir coin satmanız ve bunun karşısında bir problem yaşamanız durumunda Binance destek ekibine sorunu ileterek kısa sürede çözüme ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Binance p2p (Peer-to-Peer) Avantajları Nelerdir?

Her geçen gün daha da büyümeye devam eden ve kullanıcı sayısı açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olmayı başaran Binance, kullanıcılarına sunduğu Binance p2p (Peer-to-Peer) hesabı ile avantajlı ticaret yapmayı sunuyor. Birçok yönden avantajları bulunan P2P ticareti (eşler arası eşleşme) ile hem daha rahat para kazanabilir hem de varlıklarınızı Binance güvencesi ile koruma altına alabilirsiniz.

Binance p2p (Peer-to-Peer) avantajlarından en büyüğü, platformun “0 komisyon” uygulamasıdır. Ancak borsa her ne kadar komisyon ücreti almasa da bazı üçüncü taraf ödeme yöntemleri tarafından komisyon alınabilmektedir.

Binance p2p (Peer-to-Peer) Dezavantajları Nelerdir?

Her işlemde olduğu gibi Binance p2p (Peer-to-Peer) işlemlerinin de kendine göre bazı dezavantajları vardır. Mesela dolandırıcılık olayları için son derece müsait bir alan olduğunu aklınızdan çıkartmamanız gerekir.

Dezavantajlarından bir diğeri ise onaylama süresidir. Kabul edilir ki P2P ticaretinde bankalar da devreye girer ve para transferi süresi, normal coin almaktan daha uzun sürebiliyor.

Binance P2P Platformu Nasıl Kullanılır?

Paranın özgürlüğünü savunan Binance, eşler arası eşleşme modeli olarak da bilinen P2P’yi destekliyor. 2018 yılında faaliyet girdikten kısa bir süre sonra 300 milyon dolarlık bir işlemin yapılması, aslında paranın özgürlüğünü savunanın sadece Binance olmadığını gösteriyor.

Binance P2P platformunu kullanmak için öncelikle talep açmanız gerekiyor. Sıfır işlem ücretleri ve VIP indirimlerinin yanı sıra Binance P2P’deki satıcılar, ücretsiz teklif yayınlama, güvenlik teminatı koşulları ve özel müşteri desteği gibi birçok avantajı bulunan sistemin kolay kullanım özelliğine sahiptir. Buna ek olarak kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkartmak adına çeşitli bazı yeniliklerin yapılmaya devam etmesi de Binance p2p (Peer-to-Peer) sistemini kullanışlı hale getiren etkenler arasındadır.

Binance P2P platformunu kullanmak için;

  1. Binance Global hesabınızdan giriş yapın. (Henüz bir hesabınız yoksa ömür boyu yüzde 10 indirim alarak hesap açmak için tıklayın.)
  2. Al-Sat bölümünden P2P Hesabı sekmesine tıklayın ve kullanmaya başlayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binance Vadeli İşlem Nasıl Yapılır?

Binance Komisyonsuz Para Yatırma

Binance P2P Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance P2P den paramı nasıl alırım?

1- Paranızı almak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Al-sat bölümünden P2P sekmesine tıklayın. 2- Kripto al seçeneğine tıklayın. 3- Satın alma sekmesinden BTC ya da hangi paritede işlem yapmak istiyorsanız onu seçin. 4- Satın almak istediğiniz miktarı girin, 5- Ödeme yöntemi için banka transferi seçeneğini tıklayın. 6- Daha sonra Hemen Al butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

P2P Cüzdanı nedir?

P2P kullanıcılarına özel olarak oluşturulan ve alım-satım işlemlerinde kullanılan özel cüzdana P2P cüzdanı adı verilmektedir.

P2P ne işe yarar?

P2P eşten eşe bağlantı anlamına gelen peer-to-peer network anlamına gelmektedir. Yani bir kullanıcının başka bir kullanıcıya kripto para sattığı alandır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here