Binance Earn (Kazan) Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance earn, herhangi bir işlem yapmadan çeşitli kategorilerde varlıkların stake edilerek para kazanma yöntemidir.

Binance, kullanıcılarına aktif alım satım ile para kazanmaya ek olarak “earn” özelliği ile uyurken bile para kazandırıyor. Herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan, stake ettiğiniz varlıklarınız ile düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.  Peki, Binance eran nedir, nasıl kullanılır, Binance earn ile para nasıl kazanılır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan Binance, kullanıcılarına alım-satım yaparak para kazanma, vadeli işlemlerde para kazanma, marjin işlemlerde para kazanma gibi seçeneklerin yanında bir de pasif gelir elde etme olanağı da sunuyor. Binance earn programına kayıt olarak varlıklarınızı belirli bir sürede stake ederek uyurken bile para kazanabilirsiniz.

Binance Earn Nedir?

Binance Earn Nedir?

Kripto para ticaretinde, farklı ticari işlemler yapılarak para kazanılır. Spot piyasasında belirli bir yerden emir verip alınan coinler, belirli bir yere geldiğinde otomatik ya da manuel olarak satılabilir. Vadeli işlemlerde ise kaldıraç kullanılarak 1:1’den bazı kripto paralarda 1:175 oranında kaldıraç kullanılarak para kazanılabilir.

Spot işlemler, vadeli işlemlere göre daha az risklidir, vadeli işlemler, işin uzmanı olmayı gerektirir ve daha da önemlisi bilinçli bir psikolojik hareket gerektirir.

Ne spot ne de vadeli işlem ilginizi çekmiyorsa, ya da “ben bu kadar strese giremem” diyorsanız, Binance, sizin için “earn” Türkçesi ile “Kazan” modelini sunuyor. Peki, Binance earn nedir?

Binance earn, borsanın desteklediği kripto paralarınızı kolaylıkla büyütebileceğiniz farklı ürünler sunan bir ticaret modelidir. Earn, herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan varlıklarınızı belirli bir süre stake ederek (kilitleyerek) para kazanmanızı sağlar.

Binance Earn Nasıl Kullanılır?

Binance Earn Nasıl Kullanılır?

Kripto paralardan pasif gelir elde etmek isteyenler için önerilebilecek Binance Earn, iki farklı şekilde çalışır. Bunlardan birincisi “garantili kazanma” diğeri ise “yüksek getirili kazanma” modelidir.

Garantili Kazanma Nedir?

Garantili Kazanma

Binance earn ile para kazanmanın en kolay yöntemi, garantili kazanma yöntemidir. Özellikle de bu alanda yeni iseniz kesinlikle tercih etmeniz gereken kazanma yöntemi bu olmalıdır.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Türkçe” kullanıyorsanız Cüzdan->Kazan sekmesine gidin Açılan sekmede üst tarafta yer alan “Hızlı işlem” menüsünden “Ürünler” sekmesini tıklayın. Karşınıza çıkan coin listesinden hangisine yatırım yapmak istiyorsanız onu seçin ve kazanmaya başlayın. Liste içerisinde aradığınız belirli coinler yoksa, sayfayı aşağı kaydırın ve “Daha fazlasını görüntüle” öğesine tıklayın.

Yüksek Getirili Kazanma Nedir?

Yüksek getirili kazanma, garantili kazanmadan daha farklı çalışır ve risk içerir. Yani yatırdığınız ana paranızı riske eden yüksek getirili staking işlemidir. Bu işlem, biraz daha profesyonellik gerektirdiği için özellikle bu alanda yeni iseniz girmeniz önerilmez.

Binance Earn Kategorileri

Binance earn, pasif gelir elde etmek isteyenler için en uygun kazanma yöntemidir. Earn, kullanıcılarına farklı kategoriler sunarak daha değişik yöntemlerle para kazandırmaktadır. Peki, Binance earn kategorileri nelerdir?

1- Binance Esnek Birikimler

Birikimler

Binance esnek birikimler, earn kategorileri arasında en basit şekilde kullanılabilecek kategoridir. Yapılması gereken tek şey spot hesabınıza boşta beklettiğiniz coininizi esnek birikimlere transfer ederek günlü para kazanmak olacak.

Örneğin BTC, ETH, USDT, XTZ ya da herhangi bir coininizi uzun vadeli olarak bekletmek istiyorsanız, bunu spot hesabınızda bekletmek yerine Binance esnek hesabınızda bekletmeniz durumunda, günlük kazanç sağlarsınız. Yani herhangi bir işlem yapmadan, günlük kazanç elde edersiniz.

2- Binance Sabit Birikimler

Sabit birikimler de Binance earn kategorisinde yer alan kazanma modellerinden biridir. Esnek birikim hesabından farklı olarak, sabit birikimler hesabını kullanabilmek için belirli bir süre varlıklarınızı satmamanız gerekir. 7 ile 90 gün arasında varlıklarınızı stake ederek (kilitleyerek) para kazanabilirsiniz.

Sabit birikimler, esnek birikimlerden daha fazla kazanç sağlar. çünkü bir sözleşme ile belirli bir dönem paranızı kilitlemiş oluyorsunuz ve herhangi bir şekilde alım satım yapmıyorsunuz. Ancak günlük alım satım yapanlar için Binance sabit birikimler çok da kullanışlı değil.

3- Binance Etkinlikler

Binance earn kategorileri arasında yüksek getiri sağlayan kategorilerden bir diğeri de etkinliklerdir. Etkinlikler, çeşitli projelere ortaklaşa girmek anlamına gelir. Ya da daha açık ifadeyle varlıklarınızı borç olarak vermeye denir.

Etkinlikler, sabit birikimler ya da esnek birikimler gibi istediğiniz zaman giriş yapabileceğiniz bir alan değildir. Belirli dönemlerde açılır ve kullanıcılarına bildirir. Binance etkinlikle ile kazanç sağlamak istiyorsanız Binance duyuruları sayfasını sıkı bir şekilde takip etmeniz gerekir.

4- Launchpool

Binance para kazanma yöntemleri arasında kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri kategorilerden biri de Launchpool kategorisidir. Bu kategoride varlıklarınızı likide havuzuna aktarırsınız ve yeni çıkan DeFi projelerinden ödül kazanırsınız. Kazandığınız ödülleri yeniden yatırarak yield farming sürecini başatmış olursunuz.

5- BNB Kasası

BNB Kasası

Alım satım yapmadan para kazanma yöntemleri arasında yer alan Binance earn kategorileri, her yatırımcıya uygun seçenekler sunmaktadır. Yine çok kazandıran kategorilerden bir diğeri de BNB Kasası’dır.

BNB Kasasına yatırım yapan kullanıcılar, (BNB HODLer), Binance ekosisteminde mevcut birçok fırsattan pasif gelir elde ederler. Diğer yöntemlere göre daha garantili bir yatırım modeli olan BNB kasası, hem merkezli hem de merkeziyetsiz finans ürünlerine bir adımda yatırım yapma imkanı sunar.

6- Kilitli Staking

Kilitli Staking

Kilitli staking, Binance earn kategorileri arasında en çok para kazandıran kategoridir. Diğer kategorilerden farklı olarak varlıklarınız blockhainde stake edilir ve stake ettiğiniz bu varlıklardan ödül kazanırsınız. Kilitli stakingde bilmeniz gereken en önemli ayrıntı, varlıklarınızı seçtiğinizi coine göre belirli bir süre boyunca çekemiyor olmanızdır.

7- ETH 2.0 Staking

ETH staking modelini oluşturan Binance, bu para kazanma yöntemi ile pasif gelir elde etmek isteyenlere bir fırsat sunuyor. Birkaç adımda 0,1 ETH değerinde varlığınızı stake ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Binance, tüm doğrulayıcı işlem masraflarını üstlenerek, zincir üzerindeki staking ödüllerini kullanıcılarına dağıtır.

8- DeFi Staking

Defi staking

Son dönemlerde kripto para alanının en çok konuşulan konularının başında gelmeyi başaran DeFi, (Merkeziyetsiz Finans) blockhaindeki akıllı sözleşmeler aracılığıyla merkeziyetsiz finansal hizmetler sağlayan bir alandır. Binance earn kategorileri arasında yer alan DeFi staking özelliğini kullanarak özel anahtarları yönetmeye, kaynak edinmeye, alım satım yapmaya veya DeFi Staking’e etmek için tamamlanması gereken karmaşık görevlere maruz kalmadan para kazanabileceğiniz bir yatırım alanıdır.

DeFi staking yapmadan önce bilmeniz gereken en önemli ayrıntı, belirli bir süre varlıklarınızı satamayacağınızı bilmenizdir. Ancak çekmek zorunda kaldığınız dönemde, Binance bir esneklik sunuyor fakat ödüllerinizi erken çektiğiniz için alamazsınız.

9- İkili Yatırım

İkili Yatırım

Binance earn kategorisinde yer alan ve kazanç sağlamak için değerlendirilmesi gereken bir diğer yatırım aracı ise ikili yatırımdır. İkili yatırım, birikimlerinizin getirisi, yatırıma girdiğiniz ilk günden itibaren kripto para piyasasının nasıl hareket ettiğine bağlı olarak aktarılmaya başlar. İkili yatırımda, varlıklarınızı belirli bir sürede tutarsınız ve bu vade dolduğunda getiri elde edebilir ya da piyasanın düşüş durumuna göre kazanç elde etmeden ayrılırsınız. Yani garantili bir yatırım yöntemi olmadığını bilmeniz gerekir.

10- Binance Liquid Swap

Binance Liquid Swap

Binance Liquid Swap,likidite havuzlarının ilkelerinin benimsenerek oluşturulduğu Binance Liquid Swap da Binance earn kategorileri arasında yer alan bir kazanç yöntemidir. Merkezi ve merkeziyetsiz finansal avantajlarının birleştirilerek oluşturulduğu bu kazanma yönteminde, likidite havuzlarına varlıkların aktarılması ile gelir elde etmeye denir.

Diğer likide işlemlerinden daha farklı olarak likide havuzunda varlıkların takas edilmesine izin verilmektedir.

Binance Earn Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance'dan para nasıl kazanılır?

Binance'den para kazanmak için spot piyasası, vadeli işlemler, marjin işlemlere yatırım yaparak para kazanabilisiniz. Buna ek olarak pasif gelir elde etmek isteyenler için sunulan Binance earn ile de para kazanabilirsiniz.

Binance earn ne demek?

Binance earn, çeşitli bazı kategorilerden oluşan, merkezi ve merkeziyetsiz hizmetlerin avantajları birleştirilerek kullanıcılarına pasif gelir elde etmeyi sağlayan bir ticaret modelidir.

Esnek birikim hesabı nedir?

Esnek birikim hesabı, kullanıcıların boşta bıraktıkları varlıklarını esnek zaman dilimi içerisinde stake ederek günlük kazanç sağladıkları, finansal bir üründür.

Binance kilitli birikim nasıl yapılır?

Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra cüzdan bölümüne girin ve oradan kazan sekmesini tıklayarak kilitli birikim yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here